Urzędy w Warszawie wracają do pracy w trybie sprzed pandemii - kiedy wchodzą zmiany?

2021-06-29 16:50

"Warszawa znosi część wymuszonych przez pandemię ograniczeń w obsłudze mieszkańców w ratuszu i w urzędach dzielnicowych. Od 1 lipca nie będzie już konieczne telefoniczne umówienie wizyty. Utrzymane będą obowiązki zachowywania dystansu, noszenia maseczek oraz dezynfekcji" - poinformował stołeczny ratusz.

Urzędy jak przed pandemią od 1 lipca

Od czwartku 1 lipca warszawiacy będą mogli wybrać, czy przyjść do urzędu bez umówionej wcześniej wizyty, czy też zarezerwować konkretną godzinę za pomocą internetowego systemu rezerwacji. Stołeczny ratusz przywraca system obsługi interesantów w trybie sprzed pandemii. Warszawiacy będą mogli załatwić swoje sprawy w poniedziałki w godzinach 8-18, a w pozostałe dni robocze od 8 do 16. Nadal w urzędach będą obowiązywały obostrzenia sanitarne. Przebywający tam interesanci i urzędnicy muszą nosić maseczki i dezynfekować ręce. W siedzibie urzędu będzie mogła przebywać ograniczona liczba osób.

Sosnowo: Brali ślub. Ich dom wyleciał w powietrze

Nie wszystkie urzędy wracają do dawnego trybu

Nie wszystkie urzędy otworzą się 1 lipca. Jak wskazał stołeczny ratusz "nieczynne będą siedziby Urzędu Stanu Cywilnego w dzielnicach: Białołęka, Ochota, Wesoła, Wilanów i Wola. Mieszkańcy tych dzielnic mogą załatwiać sprawy w pozostałych siedzibach USC. Nie obowiązuje rejonizacja". Z urzędnikami można skontaktować się telefonicznie i za pomocą maila. Dane kontaktowe znajdują się na stronie miasta i stronach dzielnicowych oraz pod numerem telefonu 19115. Składanie pism wymagających podpisu możliwe jest drogą pocztową lub elektronicznie z wykorzystaniem platformy ePUAP (pismo musi być podpisane profilem zaufanym lub podpisem elektronicznym).

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Urzędy w Warszawie wracają do pracy w trybie sprzed pandemii - kiedy wchodzą zmiany?