UW otwiera kierunek lekarski od 1 października 2023 roku. Sprawdź warunki rekrutacji

2022-11-21 9:41 STAN
UW otwiera kierunek lekarski od 1 października 2023 roku. Jakie warunki spełnić, by dostać się na medycynę?
Autor: pixabay.com UW otwiera kierunek lekarski od 1 października 2023 roku. Jakie warunki spełnić, by dostać się na medycynę?

Uniwersytet Warszawski otwiera nowy kierunek studiów. Od roku akademickiego 2023/2024 będzie można studiować tam także medycynę. Jakie warunki trzeba spełnić, by się dostać? Sprawdź szczegóły rekrutacji.

Rekrutacja na UW 2023/2024: Rusza kierunek lekarski

Będą to sześcioletnie, jednolite studia magisterskie o profilu ogólnoakademickim, prowadzone w formie stacjonarnej. Innowacyjność programu studiów na kierunku lekarskim na UW polega na ukierunkowaniu kształcenia na rozwój naukowo-badawczy studentów oraz humanizację medycyny. Jej podstawowym celem jest postawienie pacjenta i jego potrzeb w centrum zainteresowania medycyny. Zagadnienia humanizacji medycyny obejmują m.in. wielowymiarowe aspekty bioetyki i jej praktycznych zastosowań, psychologiczne i socjologiczne uwarunkowania praktyki lekarskiej, w tym komunikacji z pacjentem i otoczeniem, jak też zagadnienia organizacyjne związane z funkcjonowaniem systemu ochrony zdrowia.

Czytaj także: Tanie śniadania dla studentów w Warszawie. Sprawdź adresy restauracji

Zasady rekrutacji na kierunek lekarski na UW 

Senat UW określił szczegółowe warunki i tryb postępowania rekrutacyjnego na kierunek lekarski, w tym zasady dotyczące przyjmowania laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych oraz proponowany limit przyjęć (ten ostatni wymaga zatwierdzenia w drodze rozporządzenia przez Ministra Zdrowia). Na pierwszy rok studiów planuje się przyjęcie 60 osób.

Próg kwalifikacji to 65 pkt. Maturzyści powinni skupić się na dobrych wynikach egzaminów z: języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, biologii oraz do wyboru chemii lub fizyki. Szczegółowe zasady kwalifikacji znajdują się >>TUTAJ<<.

Kierunek lekarski na UW: Gdzie się znajduje?

W pierwszych latach funkcjonowania Wydział Medyczny będzie zlokalizowany w budynku Centrum Nauk Biologiczno­-Chemicznych UW, przy ul. Żwirki i Wigury 101 w Warszawie. Docelowo na potrzeby działalności Wydziału Medycznego zaplanowano powstanie odrębnego budynku dydaktycznego.

Na terenie kampusu Uniwersytetu w Białymstoku powstało obserwatorium astronomiczne i planetarium

Flagi państw. Czy rozpoznasz państwo po fladze? Sprawdź się! [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Spójrz na flagę i powiedz, jakie to państwo:
Flagi państw
Źródło: UW otwiera kierunek lekarski od 1 października 2023 roku. Sprawdź warunki rekrutacji
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany