Warszawa. Noworodek pozostawiony w Oknie Życia. Otrzymał wyjątkowe imię

2022-01-29 13:00 agada
Warszawa. Noworodek pozostawiony w Oknie Życia. Siostry spontanicznie nadały mu imię
Autor: Archidiecezja Warszawska Warszawa. Noworodek pozostawiony w Oknie Życia. Siostry spontanicznie nadały mu imię

W sobotę o godz. 3:25 w Oknie Życia przy ul. Hożej w Warszawie siostry franciszkanki Rodziny Maryi znalazły noworodka — poinformowało Biuro Prasowe Archidiecezji Warszawskiej. Spontanicznie nadały chłopcu imię patrona św. Tomasza z Akwinu.

Zgodnie z procedurami siostry wezwały karetkę pogotowia i policję. Dziecko zostało przewiezione do Szpitala św. Rodziny w Warszawie  – poinformowała w komunikacie Biura Prasowego Archidiecezji Warszawskiej siostra Anna Uberman.

Franciszkanki Rodziny Maryi spontanicznie nadały chłopcu imię wczorajszego patrona – św. Tomasza z Akwinu. Mały Tomaszek to już 19 dziecko pozostawione w "Oknie Życia" na ul. Hożej 53. – W zeszłym roku nie było, ale w 2020 w Oknie Życia pozostawiono dwoje dzieci: 7 maja Stefanka i 24 sierpnia Zuzię – przypomniała siostra Anna.

Okno Życia istnieje w Warszawie od ponad 13 lat. Poświęcił je 6 grudnia 2008 roku abp Kazimierz Nycz. Było to wówczas drugie w kraju takie miejsce. Mieści się przy ul. Hożej 53, przy klasztorze sióstr franciszkanek Rodziny Maryi i to siostry z tego zgromadzenia pełnią nieustanny dyżur w tym miejscu.

Źródło: Biuro prasowe Archidiecezji Warszawskiej

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 28.01.2022

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Warszawa. Noworodek pozostawiony w Oknie Życia. Otrzymał wyjątkowe imię
Nasi Partnerzy polecają