Warszawa solidarna z Ukrainą

i

Autor: https://www.facebook.com/AkcjaDemokracja/ Warszawa solidarna z Ukrainą

Warszawa solidarna z Ukrainą 17.02 - GDZIE i O KTÓREJ obywatelski wiec wsparcia?

2022-02-17 9:52

Na 17. lutego zaplanowano w stolicy obywatelski wiec Warszawa solidarna z Ukrainą. Mieszkańcy i mieszkanki miasta zamanifestują swoje wsparcie dla naszych wschodnich sąsiadów. Z tego artykułu dowiecie się, gdzie i o której odbędzie się wydarzenie.

Ukraina stanęła na progu konfliktu zbrojnego. Trwają negocjacje z Rosją. Kreml zapowiedział, że jest skłonny ustąpić, lecz w pobliżu wschodnich granic Ukrainy wciąż stacjonują duże siły Rosji. Jednocześnie NATO, USA i inne państwa wspierają naszych sąsiadów militarnie i politycznie. Ważne są też jednak gesty zwykłych ludzi. Ogromna społeczność ukraińska mieszka obecnie w Warszawie. Wiele spośród tych osób niepokoi się o losy najbliższych, którzy zostali w kraju. To między innymi z myślą o nich zaplanowano na czwartek, 17. lutego obywatelski wiec Warszawa solidarna z Ukrainą. Oprócz mieszkanek i mieszkańców pojawią się tam także przedstawiciele władz miasta. Sprawdźcie, gdzie i o której odbędzie się zgromadzenie.

Godzina i miejsce wiecu Warszawa solidarna z Ukrainą 17.02

Organizatorami obywatelskiego wiecu Warszawa solidarna z Ukrainą jest Akcja Demokracja i ukraińsko-polska fundacja "Nasz Wybór". W opisie wydarzenia czytamy:

Cała akcja rozpocznie się o godzinie 18.00 pod Pałacem Kultury i Nauki (przy Teatrze Studio). Wiec potrwa około godziny.

Wiadukt trasy Łazienkowskiej zniknął z powierzchni Ziemi. Została sterta gruzu i żelastwa

Warszawa zawsze była solidarna. Zawsze broniła najważniejszych wartości - wolności, godności i niepodległości. My, Warszawianki i Warszawiacy w tych trudnych dniach, kiedy bezpieczeństwo i przyszłość naszego sąsiada są zagrożone, chcemy okazać naszą solidarność.Spotkajmy się na obywatelskim wiecu „Warszawa solidarna z Ukrainą". Pokażmy nasze wsparcie dla europejskich aspiracji Ukrainy i jej integralności terytorialnej.Warszawa jako miasto dramatycznie dotknięte wojną ma szczególne prawo, by przypomnieć słowa: Nigdy więcej wojny!

Władze Warszawy obecne na solidarnościowym wiecu

Wiele osób żyjących w Warszawie planuje udać się na wiec, ale swój udział zapowiedziały też stołeczne władze. Spodziewać możemy się między innymi Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i jego zastępczyni, Aldony Machnowskiej-Góry.

Najważniejsze informacje na temat akcji Warszawa solidarna z Ukrainą znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Warszawa solidarna z Ukrainą 17.02 - GDZIE i O KTÓREJ obywatelski wiec wsparcia?