Zakaz picia alkoholu nad Wisłą: Mieszkańcy zapominają, miasto dobitnie przypomina [ZDJĘCIA]

2021-03-03 18:33 STAN
Zakaz picia alkoholu nad Wisłą: Mieszkańcy zapominają, miasto dobitnie przypomina
Autor: STAN Zakaz picia alkoholu nad Wisłą: Mieszkańcy zapominają, miasto dobitnie przypomina

Zakaz picia alkoholu nad Wisłą wciąż obowiązuje. Nie wszyscy jednak o tym pamiętają, dlatego w pobliżu bulwarów pojawiły się kolorowe napisy, które przypominają o regulacjach. To odpowiedź na głosy mieszkańców i przedsiębiorców prowadzących biznesy w okolicy. Gdzie znajdują się przypomnienia i co się na nich znajduje?

Nowe oznaczenia na bulwarach! Kolorowe napisy przypominają o trzymaniu dystansu czy dezynfekcji rąk, ale przede wszystkim mają informować o zakazie picia alkoholu nad Wisłą.

- Słupki są tak naprawdę tylko uzupełnieniem już komunikacji, którą prowadzimy w zasadzie od końca ubiegłego roku, od końca sezonu. Mieliśmy też dużo głosów od mieszkańców, od dzierżawców, sąsiadów bulwarów, że sam fakt wprowadzenia zakazu spożywania alkoholu na czas pandemii jest niewystarczająco zakomunikowany mieszkańcom - mówi pełnomocnik prezydenta Warszawy ds. Wisły, Jan Piotrowski i dodaje, że​ przypomnienia znajdują się w trzech najważniejszych lokalizacjach w pobliżu bulwarów.

Gdzie znajdują się przypomnienia?

Przypomnienia znajdują się w trzech lokalizacjach:

  • na murku przeciwpowodziowym wzdłuż Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego,
  • przy wejściu na plażę "Poniatkówkę",
  • przy zjeździe z Wisłostrady na bulwar Grzymały-Siedleckiego.

- To również było bardzo ważne miejsce, jeśli chodzi o rowerzystów, bo to jest ten moment, gdzie ścieżka rowerowa łączy się bezpośrednio z bulwarem - mówi Piotrowski o zjeździe z Wisłostrady.

Do kiedy zakaz picia alkoholu nad Wisłą?

Decyzja o zakazie spożywania alkoholu nad Wisłą należy do Rady Miasta. Póki co została przedłużona ze względu na pandemię i ma ograniczyć gromadzenie się dużej liczby osób w jednym miejscu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Raport z Anteny 03.03