Zamiast dokarmiać - zagraj w grę. Warszawskie ZOO przygotowało specjalną zabawę

i

Autor: Pixabay.com

Zamiast dokarmiać - zagraj w grę. Warszawskie ZOO przygotowało specjalną zabawę

2021-07-16 12:23

Dzięki temu staniemy się ekspertami do spraw żywienia zwierząt! W ramach kampanii "ZOOstaw, nie dokarmiaj", warszawskie ZOO stworzyło grę terenową, która ma pokazać zwiedzającym, że dokarmianie mieszkańców zoo to błąd. Więcej na ten temat w artykule.

Asfalt z gumy. Wady, zalety, cena, wytrzymałość | ESKA XD - Prosto z salonu #27

ZOOstaw, nie dokarmiaj - gra terenowa w warszawskim ZOO

Zamiast dokarmiać, zagraj w grę! Warszawskie ZOO chce pokazać najmłodszym zwiedzającym, że częstowanie zwierząt ludzkim jedzeniem to zły pomysł. Dlatego w ramach Akcji "ZOOstaw, nie dokarmiaj" ogród zoologiczny stworzył grę terenową. Dzięki niej najmłodsi dowiedzą się dlaczego czipsy, ciastka i inne "przysmaki" to dla mieszkańców zoo prawdziwa trucizna:

- Po pierwsze, zwierzęta na pewno nie są głodne i wszelkie nadprogramowe produkty zaburzają ich dietę i stan zdrowia. Po drugie, rzeczywiście te rzeczy, które nam wydają się smaczne i zdrowe, dla bardzo wielu zwierząt są nie do zaakceptowania - mówi Agata Borucka z Działu Edukacji Warszawskiego ZOO

Czytaj także: Remont na ulicy Połczyńskiej - UTRUDNIENIA czekają kierowców

QUIZ. Wakacyjne hity książkowe. Wiesz kto jest ich autorem? 8/10 punktów to absolutne minimum!

Pytanie 1 z 10
Autorką serii książek o przygodach młodego czarodzieja, Harrego, jest:

Gra o żywieniu zwierząt

Powodów, przez które nie warto dokarmiać zwierząt, jest jeszcze więcej. Stąd pomysł na grę, która nie tylko nauczy nas czegoś o karmieniu zwierząt, ale także pomoże w zwiedzaniu:

- Na terenie całego ZOO znajduje się osiem punktów przy wybiegach określonych zwierząt. Tam znajdują się tabliczki z pytaniami. Pytania poprzedza zawsze treść edukacyjna - mówi Agata Borucka z Działu Edukacji Warszawskiego ZOO

Poprawne odpowiedzi na pytania utworzą hasło. Aby wziąć udział w zabawie trzeba pobrać specjalną kartę pracy ze strony internetowej warszawskiego ZOO. Gra będzie dostępna do końca września.

Czytaj także: Śląsk: wykoleił się pociąg relacji Warszawa-Wiedeń! Czy są poszkodowani? Jak do tego doszło?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Igrzyska TOKIO 2020. Dyscypliny, które można trenować samemu | ESKA XD - Fit vlog #27
Źródło: Zamiast dokarmiać - zagraj w grę. Warszawskie ZOO przygotowało specjalną zabawę