Rowery dla uchodźców z Ukrainy

i

Autor: pixabay.com Rowery dla uchodźców z Ukrainy

Nietypowa zbiórka na Ursynowie - "Zamiast ropy od Putina wybierz rower UKRAINA"

2022-03-11 10:58

Do Warszawy docierają kolejne fale uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy. Oprócz zapewnienia podstawowej pomocy i zakwaterowania, trzeba także umożliwić im łatwe poruszanie się po mieście. Warszawska Masa Krytyczna wyszła więc z inicjatywą wyjątkowej zbiórki, która prowadzona jest w jednej z ursynowskich klubokawiarni.

Według szacunków Urzędu Miasta, do Warszawy dotarło już około 290 tysięcy uchodźców i uchodźczyń z ogarniętej wojną Ukrainy. Najważniejsze jest zapewnienie wszystkim pomocy, jedzenia, leków i bezpiecznego lokum. Mieszkańcy i mieszkanki oraz warszawskie organizacje społeczne myślą już jednak o tym, jak ułatwić wszystkim tym ludziom aklimatyzację w naszym mieście. Z ciekawą i nietypową inicjatywą wyszła Warszawska Masa Krytyczna. Ta zrzeszająca wiele osób grupa aktywistów propagujących jazdę rowerem rozpoczęła na Ursynowie zbiórkę rowerów, które przekazywane będą uchodźcom. Szczegóły akcji poznacie z dalszej części artykułu.

Tłumy uchodźców na dworcach w Polsce

Zbiórka rowerów w Klubokawiarni KEN54

Na miejsce zbiórki wybrano ursynowską Klubokawiarnię KEN54 przy Komisji Edukacji Narodowej 54. Lokal udostępnił w sieci ogłoszenie pod hasłem: "Zamiast ropy od Putina wybierz rower UKRAINA". Właściciele zachęcają do dostarczenia nieużywanych rowerów i zapięć do nich. Kontakt w tej sprawie: 512 331 075 lub 664 737 737. Rowery można zostawiać od poniedziałku do niedzieli w godzinach:

  • pon.16:00 - 00:00
  • wt. 16:00 - 00:00
  • śr. 16:00 - 00:00
  • czw.16:00 - 00:00
  • pt. 16:00 - 01:00
  • sob. 15:00 - 01:00
  • ndz. 15:00 - 00:00

Warszawska Masa Krytyczna wraz z ochotniczymi warsztatami przygotuje rowery do jazdy

Organizatorzy, Warszawska Masa Krytyczna, przekonują, że każdy z rowerów będzie przygotowany do jazdy i wyposażony w dodatkowy sprzęt (np. oświetlenie) z pomocą zaprzyjaźnionych warsztatów i ludzi dobrej woli. Dodają, że jeśli ursynowska zbiórka okaże się sukcesem, możliwe będzie zorganizowanie podobnych w innych częściach miasta. Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie w poniższym poście:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Nietypowa zbiórka na Ursynowie - "Zamiast ropy od Putina wybierz rower UKRAINA"