Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

5 tysięcy kary i do 8 lat więzienia za wyjście w trakcie kwarantanny!

2022-01-13 11:24

Wiele osób zapomina, że wyjście z domu w trakcie nałożonej przez sanepid kwarantanny wiąże się z wysokimi karami pieniężnymi. Policja często wyłapuje osoby lekceważące zalecenia służb sanitarnych mające na celu ograniczenie epidemii koronawirusa. O tym, jak dotkliwa może być kara za złamanie zasad kwarantanny przekonał się 23-latek z gminy Werbkowice.

Jakie są kary za wyjście w trakcie kwarantanny?

Jak podaje policja 23-latek z gminy Werbkowice wykazał się” skrajną nieodpowiedzialnością”. Młody mężczyzna zamiast przebywać w obowiązkowej izolacji domowej w związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa, wyszedł z domu. Został on zatrzymany podczas kontroli drogowej, gdy jechał autem.

23-latkowi za złamanie obowiązujących przepisów grozi kara grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych. Jego sprawa trafi także do prokuratury, która wyjaśni, czy mężczyzna sprowadził niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób, wtedy 23-latek będzie odpowiadał za przestępstwo, za które grozi kara, aż do 8 lat pozbawiania wolności. Policjanci przypominają, że osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych. Policjanci apelują również o odpowiedzialność i troskę o życie i zdrowie swoje i innych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Tak minister Wójcik szaleje na stoku
Źródło: 5 tysięcy kary i do 8 lat więzienia za wyjście w trakcie kwarantanny!