Bardzo silny wiatr: IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia!

i

Autor: IMGW, zrzut ekranu, pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Bardzo silny wiatr: IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia!

Bardzo silny wiatr: IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia! [WIDEO]

2022-01-13 18:17

Bardzo silny wiatr w znacznej części Polski! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia w 3-stopniowej skali. Sprawdź, w których częściach kraju sytuacja będzie najtrudniejsza.

Synoptycy wydali alerty pierwszego i drugiego stopnia dla regionów w pasie od Pomorza Zachodniego, przez Polskę północną, centralną, aż do wschodniej części kraju.

Gdzie najbardziej niebezpiecznie?

Najtrudniejsze warunki pogodowe będą na północy i na wschodzie Polski. To właśnie tam obowiązują alerty drugiego stopnia. To niemal najwyższy poziom ostrzeżenia. Co oznacza czerwony alert?

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Najsilniejsze porywy wiatru prognozowane są jutro w pierwszej połowie dnia - czytamy w komunikacie dla powiatu węgorzewskiego.

Czytaj także: Ocieplenie, a za chwilę ochłodzenie. Czeka nas silne załamanie pogody! [PROGNOZA]

Dodatkowo Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed marznącymi opadami. - Słabe opady marznącego deszczu lub mżawki, trwające w tym samym miejscu nie dłużej niż 12 godzin - czytamy.

Od Gdańska aż po Szczecin, Bydgoszcz, Poznań, Łódź, Warszawę, Radom, Siedlce, Lublin czy Chełm wydano alerty drugiego stopnia. Silny wiatr odpuści na południu kraju - tam za to trzeba liczyć się z marznącymi opadami. Alerty wydano dla powiatów:

  • przemyskiego,
  • bieszczadzkiego,
  • leskiego,
  • sanockiego,
  • krośnieńskiego,
  • jasielskiego,
  • brzozowskiego.

Warunki pogodowe mogą się zmieniać. Aktualną mapę znajdziesz >>TUTAJ<<.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Polskie epoki literackie. Wiedza szkolna, nie skompromituj swojej pani od polskiego

Pytanie 1 z 12
W Oświeceniu Jan Potocki stworzył słynną satyryczną powieść "Rękopis znaleziony w Saragossie". W jakim języku ją napisał?
Soda oczyszczona - 10 sprytnych zastosowań sody w kuchni
Źródło: Bardzo silny wiatr: IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia! [WIDEO]