Strajk w USA

i

Autor: PAP/EPA/CAROLINE BREHMAN

STRAJK

Chcą podwyżek i dodatkowych pracowników. Największy w historii USA strajk personelu medycznego

2023-10-07 12:33

Ponad 75 tysięcy osób domaga się wyższych wynagrodzeń i zatrudnienia większej ilości pracowników. Największy w historii USA straj personelu medycznego rozpoczął się w środę (04.10) i ma potrwać do niedzieli - podaje CNN.

Strajkują pracownicy zatrudnieni przez firmę non-profit Kaiser Permanente w Kalifornii, Kolorado, stanie Waszyngton, Wirginii, Oregonie i stolicy kraju. Strajk podjęło 40 procent personelu firmy, w tym pielęgniarki, opiekunowie medyczni, dietetycy, recepcjoniści, optometryści i farmakolodzy.

Wielki strajk w USA. Protestujący domagają się podwyżek

Podwyżki to jeden, ale nie jedyny postulat protestujących. Personel medyczny domaga się też bowiem zatrudnienia dodatkowych osób do pracy.

Przedstawiciele związków zawodowych, które zorganizowały strajk, wyjaśnili, że po pandemii koronawirusa personel opiekuńczy jest przeciążony i wyczerpany, głównie dlatego, że w Kaiser Permanente zdecydowanie brakuje pracowników na tych stanowiskach.

Strajk jest tymczasowy, ale jeżeli protestujący i zarząd firmy nie osiągną porozumienia, to w listopadzie może się rozpocząć "dłuższa i bardziej zdecydowana" akcja protestacyjna - wynika z komunikatu wydanego przez związki zawodowe pracowników medycznych.

Protesty we francuskich miastach. Francuzi mają dosyć przemocy policji

Sonda
Brałeś/aś kiedyś udział w proteście?
Najsłynniejsze antywojenne protest songi / Eska Rock
Źródło: Chcą podwyżek i dodatkowych pracowników. Największy w historii USA strajk personelu medycznego