Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

Ciekawe kierunki studiów. Na tych zajęciach trudno się nudzić!

2022-05-19 10:10

Kierunek studiów to jeden z tych wyborów, nad którym należy się zastanowić, planując swoją przyszłość. Największym zainteresowaniem zazwyczaj cieszą się kierunki studiów, po których ukończeniu można znaleźć szybko dobrze płatną pracę. Wiele uczelni proponuje nietypowe kierunki, których studiowanie może być niesamowitą przygodą, a nie przykrym obowiązkiem. W artykule znajdziecie kilka takich przykładów.

Ciekawe kierunki studiów

Marketing, psychologia, prawo czy medycyna to powszechnie znane i często wybierane kierunki. Ale wiele uczelni proponuje swoim kandydatom dosyć nietypowe kierunki, oto kilka przykładów.

Na University College London można rozpocząć naukę na kierunku Studia wikingów i języka staronordyckiego. Jak podaje uczelnia absolwent tego kierunku pozna nie tylko historię wikingów, ale nauczy się języka skandynawskiego, nowoczesnego i starożytnego. Co więcej studenci tego kierunki mają możliwość spędzenia roku w kraju wikingów.

Jeśli interesuje was kultura wschodu, to ciekawą opcją na poszerzenie swojej wiedzy może być kierunek proponowany przez Uniwersytet Mie, a są to Studia ninja. Ten niewątpliwie ciekawy kierunek, nie gwarantuje jednak że po ich ukończeniu zostaje się ninją. Zamiast tego absolwenci po uzyskaniu tytułu magistra będą wiedzieć wszystko na temat historii i tradycji tych wojowników. Na pocieszenie dodamy, że w programie studiów przewidziane jest nauczanie takich sprawności jak sztuka przetrwania, czy sztuki walki.

Jeśli macie w sobie żyłkę sportowca, to możecie wybrać studia Nauka i technologia surfingu, które proponuje Cornwall College. Uczelnia nie szkoli jednak przyszłych surferów, bo program nauczania nie uwzględnia praktycznego kursu surfowania. Ten rodzaj nauki studenci mogą podjąć na własną rękę, ponieważ uczelnia znajduje się blisko plaży. Podczas nauki studenci uczą się jak tworzyć deski surfingowe i poznają branżę związane z tym sportem. Absolwenci tego kierunku bez problemu odnajdą się, więc w roli menadżera tego typu wydarzeń sportowych.

Jeśli nie lubicie surfingu, to Florida Gulf Coast University proponuje dosyć ciekawy kierunek studiów, a jest to Zarządzanie golfem. Na tym kierunku można zdobyć tytuł licencjata, a program nauczania na tym kierunku oferuje m.in. planowanie biznesowe tego typu eventów, dopasowanie kijów, czy zarządzanie trawą darniową. Jeśli lubicie cyrk, to niewątpliwie kierunek proponowany przez Bath Spa University przypadnie wam do gustu. Kierunek Współczesne sztuki cyrkowe i teatr fizyczny ma w swoim programie naukę nie tylko akrobatyki, ale także np. burleskę. Oprócz rozwoju fizycznego niezbędnego do wykonywania zawodu cyrkowca w trakcie studiów uczestnicy zajęć uczą się także jak występować przed publicznością.

Skoro wspomnieliśmy już o pracy na wysokościach, to dla osób lubiących wysokość i kontakt z naturą Uniwersytet Cornella przygotował kierunek Wspinanie się po drzewach. Oprócz oczywistej umiejętności, jaką jest na tym kierunku wspinanie się po pniu drzewa studenci uczą się także różnych technik linowych i alternatywnych sposobów wspinaczki.

Na sam koniec mamy coś dla osób lubiących się śmiać. University of Kent proponuje studentom naukę na kierunku Komedie typu stand-up. Na tych studiach można nauczyć się tworzenia własnych programów komediowych, a także niezbędnych umiejętności scenicznych.

Niesamowity pokaz dronów nad Warszawą!
Źródło: Ciekawe kierunki studiów. Na tych zajęciach trudno się nudzić!