Alert IMGW burze z gradem i silny wiatr

i

Autor: screen/Twitter @IMGWmeteo IMGW ostrzega przed burzami z gradem. Wysłano alert RCB

Groźne burze nad Polską, intensywne opady deszczu, możliwy grad oraz silny wiatr! IMGW ostrzega, wysłano Alert RCB

2022-06-20 14:53

Centrum i południe Polski - objęte ALERTAMI pogodowymi. Synoptycy zapowiadają ulewy, wiatr do 100 km/h i grad wielości piłek golfowych. Według IMGW burzowy będzie tylko poniedziałek ; kolejne dni przyniosą znaczące ochłodzenie, jednak od piątku do Polski wrócą upały.

Ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Alert RCB

Według synoptyków poniedziałek może być najtrudniejszym dniem, jeśli chodzi o warunki pogodowe. Ostrzeżenie o burzach z gradem dotyczy praktycznie całej Polski, w centralnej, południowej i wschodniej części kraju jest to drugi stopień zagrożenia. Dodatkowo towarzyszą im upały przekraczające 30 kresek powyżej zera. W Małopolsce i na Podkarpaciu temperatury sięgać mogą dziś nawet 37 stopni Celsjusza.

Groźna burza wielokomórkowa w postaci liniowej, okresami z tendencją do wybrzuszania się i tworzenia segmentów bow-echo przemieszcza się nad Opolszczyzną. Burza przemieszczać się będzie w kierunku Górnego Śląska m.in. w rejon Częstochowy. Miejscami aktywniejsze ośrodki burzowe obserwowane są na Ziemi Łódzkiej i Kujawach. W ciągu kolejnych godzin podwyższone ryzyko występowania silnych burz będzie obejmować rejon Ziemi Łódzkiej część Ziemi Świętokrzyskiej i południową połowę Mazowsza.

- czytamy na Twitterze Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Po burzliwym poniedziałku czeka nas ochłodzenie, temperatury spadną w okolice 20 stopni Celsjusza, jednak tylko na chwilę, bo od piątku znów zrobi się w Polsce gorąco.

Ile kosztuje ryba nad morzem? Pierwsza Zmiana VOX FM sprawdza aktualne ceny
Sonda
Czy boisz się burzy?