Internet Explorer

i

Autor: Christiaan Colen flickr.com Internet Explorer

INTERNET EXPLORER - czy przestanie działać? Microsoft zapowiedział koniec legendarnej przeglądarki

2021-05-21 12:25

Nie ulega wątpliwości, że to koniec pewnej epoki. Firma Microsoft ogłosiła, że Internet Explorer odchodzi do lamusa. Choć przegrała konkurencję z innymi przeglądarkami, wciąż korzysta z niej sporo osób. Czy teraz nie będą mogli przeszukiwać sieci za pomocą Internet Explorera? Więcej dowiecie się z naszego artykułu.

Internet Explorer przechodzi do historii. Ta przeglądarka kojarzy się wszystkim z epoką wczesnego internetu. Uruchomiona przez firmę Microsoft w 1995 roku, przez ponad dziesięć lat była najpopularniejszą wyszukiwarką internetową. Z czasem zaczęła przegrywać z wyszukiwarkami innych firm, ale mimo to wciąż pojawiały się kolejne jej wersje. Internet Explorer, instalowany fabrycznie na wszystkich komputerach z systemem Windows, można obecne pobrać w 11 wersji. Wszystko wskazuje jednak na to, że będzie ona ostatnią. Microsoft, który w 2015 roku zaprezentował swoją nową wyszukiwarkę nazwaną Microsoft Edge, ogłosił, że Internet Explorer nie będzie już akutalizowany. Czy to oznacza, że niedługo wyszukiwarka przestanie działać?

Kuter widmo

Internet Explorer bez wsparcia - co to oznacza?

Koniec Internet Explorera został zapowiedziany przez Microsoft w środę. W komunikacie firma poinformowała, że od 15 czerwca 2022 roku nie będzie wspierana przeglądarka działająca na systemie operacyjnym Windows 10. Co to oznacza dla użytkowników? Internet Explorer nie przestanie działać po 15 czerwca. Brak aktualizacji w krótkim czasie stanie się jednak odczuwalny. Internet Explorer przestanie być bowiem przystosowywany do rozwijających się wciąż stron i aplikacji. Kłopoty mogą wystąpić chociażby w przypadku korzystania z mediów społecznościowych lub YouTube. Ponadto brak wsparcia to też mniejsze bezpieczeństwo. Przeglądarka nie będzie bowiem chroniona przed nowymi wirusami. Microsoft zachęca więc, by przejść na szybszą i bezpieczniejszą platformę Microsoft Edge.

Źródło: INTERNET EXPLORER - czy przestanie działać? Microsoft zapowiedział koniec legendarnej przeglądarki