Dekoracja medalistów olimpijskich

i

Autor: PAP / EPA / LAURENT GILLIERON Dekoracja medalistów olimpijskich

Olimpiada 2020 - jak wyglądają MEDALE IGRZYSK Tokio 2020?

2021-07-26 11:38

Złoty, srebrny i brązowy - trzy olimpijskie medale to coś, o czym marzą sportowcy i sportsmenki na całym świecie! Jak wyglądają medale letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020? Zobaczycie je w naszym artykule.

Medale olimpijskie to coś, o czym śnią sportowcy i sportsmenki na całym Świecie. Są one największymi wyróżnieniami, jakich można dostąpić w zawodowym sporcie. Przyznaje się je od pierwszych nowożytnych Igrzysk Olimpijskich w Atenach 1896 (choć wówczas wręczane były tylko srebrne i brązowe). Przyjęło się, że organizatorzy każdych kolejnych Igrzysk projektują nowe medale specjalnie na tę okoliczność. Tak stało się również w przypadku Letnich Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki poszczególnych dyscyplin otrzymują, w zależności od zajętego miejsca, złote, srebrne lub brązowe medale zaprojektowane przez japońskiego artystę, Junichi Kawanishiego. Jak wyglądają? Zobaczycie je w dalszej części artykułu.

Medale Igrzysk w Tokio - jak wyglądają?

Medale Igrzysk w Tokio 2020 mają taki sam awers, jak medale z czterech poprzednich olimpiad (Rio 2016, Londyn 2012, Pekin 2008 i Ateny 2004). Przedstawia on Nike na bieżni antycznego stadionu Panathinaiko w Atenach. Rewers zawiera zaś nazwisko wyróżnionej osoby i logo Igrzysk 2020 otoczone promieniami słońca. Zobaczcie, jak wygladają.

Sonda
Czy premie za medal w Tokio są na odpowiednim poziomie?
Beszamel: Sałata - Co warto o niej wiedzieć?
Źródło: Olimpiada 2020 - jak wyglądają MEDALE IGRZYSK Tokio 2020?