Palenie papierosów

i

Autor: Canva Pro

UŻYWKI

Kolejne pokolenie nie kupi papierosów? Wielka Brytania walczy z nałogiem

2023-10-07 12:33

Brytyjski rząd ogłosił w środę (04.10), że zamierza przeforsować ustawę, która zabroni sprzedaży papierosów osobom urodzonym po 1 stycznia 2009 r. To oznacza, że obecni nastolatkowie nie kupią legalnie papierosów nawet po uzyskaniu pełnoletności.

Wielka Brytania coraz intensywniej walczy z uzależnieniem od papierosów i do 2040 roku zamierza całkowicie wyeliminować palenie wśród młodych ludzi. W związku z tym planowane jest wprowadzenie ograniczeń w sprzedaży wyrobów tytoniowych.

Niektórzy nigdy nie kupią papierosów? Jest nowy projekt ustawy

Premier Rushi Sunak, w swoim wystąpieniu kończącym konferencję Partii Konserwatywnej w Manchesterze zapowiedział, że planuje złożyć projekt ustawy, na mocy której osoby urodzone po 1. stycznia 2009 roku w Wielkiej Brytanii nigdy nie będą mogły kupić legalnie papierosów - nawet po osiągnięciu wymaganego prawem wieku 18 lat.

Proponuję, aby w przyszłości co roku podnosić wiek legalności palenia o jeden rok. Oznacza to, że dzisiejszemu 14-latkowi nigdy nie zostaną legalnie sprzedane papierosy, a on i jego pokolenie będą mogli dorastać wolni od dymu tytoniowego" - powiedział Sunak.

Plany te potwierdziło biuro premiera zapewniając, że wkrótce złożony zostanie projekt ustawy w tej sprawie.

Psi nos się nie myli. Vigo wywęszył papierosy za blisko milion złotych!

Wieczorny Express papierosy, uzależnienia
Źródło: Kolejne pokolenie nie kupi papierosów? Wielka Brytania walczy z nałogiem