Majówka w górach

i

Autor: Pixabay Majówka w górach? Sprawdź jaka będzie pogoda - aktualna prognoza

Majówka 2022 - jaka będzie pogoda w górach? Sprawdź czy będzie padać

2022-04-22 14:54

Czasem słońce, czasem deszcz - tak najkrócej można opisać prognozy na majówkę 2022 w górach. Jaka będzie dokładnie pogoda w Tatrach, Pieninach i Bieszczadach? Szczegółowa prognoza w artykule poniżej.

Majówka 2022 - pogoda Tatry, Bieszczady i Pieniny

  • Piątek 29 kwietnia

Początek weekendu majowego 2022 zapowiada się na południu kraju pochmurny i deszczowy. Zza chmur będzie się jednak wychylało słońce. Temperatury wahać się będą od 12 stopni w okolicy Zakopanego, do 15 kresek w Nowym Targu czy 16 stopni w Rzeszowie.

  • Sobota 30 kwietnia

Sobota w górach przyniesie jeszcze większe opady deszczu oraz ochłodzenie. Najchłodniej będzie w Zakopanem - 6 stopni Celsjusza. W rejonie Pienin możliwe do 8 stopni. Im dalej na wschód tym cieplej - w Bieszczadach zobaczycie nawet 11 kresek powyżej zera.

ZOBACZ TAKŻE: Jaka będzie pogoda na weekend majowy 2022? Zobacz prognozę

Magda Bereda twarzą elektrośmieci?
  • Niedziela 1 maja

Niedziela będzie najzimniejszym dniem majówki 2022 w górach. Turyści w Zakopanem zobaczą na termometrach 4 stopnie, którym towarzyszyć będą opady deszczu, a nawet deszczu ze śniegiem. Podobnie prognozy wyglądają w Pieninach. Z kolei w Bieszczadach odrobinę cieplej - do 7 stopni Celsjusza i tam pochmurno z przelo0tnymi opadami deszczu.

  • Poniedziałek 2 maja

Poniedziałek w górach przyniesie niewielkie ocieplenie i odrobinę słońca, które niestety wciąż wyglądać będzie zza deszczowych chmur. Najcieplej znów w Bieszczadach - do 11 stopni, w Tatrach temperatury osiągną maksymalnie 9 kresek powyżej zera, a w Pieninach będzie to około 10 kresek.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Driftował przy stacji benzynowej, trafił prosto na radiowóz! Zobacz wideo

  • Wtorek 3 maja

Ostatni dzień majówki 2022 w górach będzie najbardziej pogodnym z całego długiego weekendu. Opadów deszczu nie widać wcale na mapach pogodowych. Zachmurzenie będzie umiarkowane z przewagą słońca. Temperatury od 13 stopni w Zakopanem, do 16 w Pieninach i Bieszczadach.