Mija 10 lat od zakończenia kariery Adama Małysza! Zobacz najlepsze memy

2021-03-03 15:29 A.F

Pamiętacie jeszcze ogromne sukcesy polskiego skoczka Adama Małysza? Wprawdzie nie bierze już udziału w skokach narciarskich od 10 lat ale nadal odgrywa ważną rolę w tym środowisku. Wystarczyła mu bułka z bananem i żeby była dobra pogoda! Zobaczcie, w jakie memy wpisał się Adam Małysz!

Minęło już  10 lat od zakończenia kariery polskiego skoczka narciarskiego Adama Małysza. Dzisiaj na światowych skoczniach narciarskich zamiast niego króluje Piotr Żyła i Kamil Stoch. Jednak trzeba pamiętać, że skoki narciarskie dla Polski zaczęły się liczyć właśnie po zwycięstwach Adama Małysza. 

Jest czterokrotnym olimpijczykiem. Zdobywcą czterech medali olimpijskich i sześciu medali mistrzostw świata. Czterokrotny zdobywca Pucharu Świata  trzykrotny zwycięzca Letniego Grand Prix oraz dwukrotny zdobywca Pucharu KOP. Triumfator 49. Turnieju Czterech Skoczni , trzech edycji Turnieju Nordyckiego oraz Turnieju Czterech Narodów 2010. Zdobywca 39 indywidualnych złotych medali mistrzostw Polski. W trakcie kariery wyrównał rekord świata w długości skoku narciarskiego i osiem razy poprawiał rekord Polski.

Adam Małysz za wybitne osiągnięcia sportowe został trzykrotnie odznaczony Orderem Odrodzenia Polski przez Prezydenta RP. Czterokrotnie wybierany najlepszym sportowcem Polski w plebiscycie „Przeglądu Sportowego”. W 2019 wybrany najlepszym polskim narciarzem w plebiscycie. Przez wielu uważany jest za najlepszego polskiego sportowca pierwszej dekady XXI wieku. Honorowy obywatel miasta Zakopanego i patron skoczni narciarskiej w Wiśle.

Raport z Anteny 03.03