Mundial 2022. Japonia wygrywa z Niemcami. Co to był za mecz! [WIDEO]

Autor: PAP/EPA/Rungroj Yongrit

2022-11-23 15:50

Mamy kolejną sensację na mundialu 2022 w Katarze. Japonia wygrała z Niemcami 2:1! Środowe spotkanie było jednym z najciekawszych widowisk, jakie do tej pory oglądaliśmy na Mistrzostwach Świata.

To było jedno z lepszych sportowych widowisk dotychczas na Mistrzostwach Świata w Katarze. Japonia w osiem minut rzuciła Niemców na kolana. Tyle czasu potrzebowali, aby zamienić niekorzystny rezultat na trzy punkty.

W 33. minucie prowadzenie reprezentacji Niemiec zapewnił Gundogan, a w doliczonym czasie po interwencji VAR cofnięto Niemcom bramkę na 2:0. Jej strzelec, Kai Havertz był na pozycji spalonej.

W pierwszej połowie spotkania to Niemcy prowadzili grę. To zmieniło się po przerwie. Druga połowa przyniosła sporo sportowych emocji, akcji i co ważne bramek. W 75. minucie do remisu doprowadził Ritsu Doan, a osiem minut później trzy punkty zapewnił Japończykom Takuma Asano.

Czesław Michniewicz po meczu Meksyk-Polska

Mundial w Katarze. Jakie mecze w środę?

W pierwszym środowym meczu MŚ w Katarze Chorwacja sensacyjnie zremisowała z reprezentacją Maroko. Świadkami kolejnej niespodzianki byliśmy w czasie meczu Japonii z Niemcami.

O godzinie 17.00 na stadionie Al Thumana Stadium w Dosze rozpocznie się spotkanie Hiszpania – Kostaryka. Środę, czyli czwarty dzień Mistrzostw Świata w Katarze zakończy mecz Belgia – Kanada. Pierwszy gwizdek o godzinie 20.00.

Źródło: Mundial 2022. Niemcy na kolanach, Japonia świętuje wygraną