Stanisława Ryster nie żyje

i

Autor: WOJTEK RZAZEWSKI/SUPER EXPRESS

Wiadomości

Nie żyje Stanisława Ryster. Była legendą TVP. Prowadziła teleturniej "Wielka Gra"

W wieku 82. lat zmarła Stanisława Ryster. Mimo że urodziła się we Lwowie, ukończyła liceum w Katowicach, a studia prawnicze w Warszawie. Stanisława Ryster była związana z TVP, gdzie przez ponad 30 lat prowadziła znany teleturniej "Wielka Gra".

Zmarła Stanisława Ryster. Była legendą TVP

W czwartek, 4 kwietnia smutna wiadomość obiegła internet. W wieku 82. lat zmarła Stanisława Ryster. Wielka gwiazda stacji TVP. O jej śmierci poinformował Mariusz Machnikowski, matematyk z Trójmiasta, który wygrał 10-krotnie "Wielką grę".

Zmarła Stanisława Ryster. Jeśli ktoś był legendą TVP, to Ona na pewno. Pochwalę się - w jednym z wywiadów powiedziała, że spotkała się niedawno z "jednym ze swoich ulubionych graczy". Potwierdziła mi potem, że to chodziło o mnie - tydzień wcześniej zaprosiłem Ją na kawę - poinformował Machnikowski na portalu "X" (dawniej Twitter).

Mężczyzna dodał, że informację otrzymał telefonicznie od Ryszarda Pieniążkiewicza, także wielokrotnego zwycięzcy teleturnieju prowadzonego przez Stanisławę Ryster. Informację o śmierci potwierdziła także rodzina kobiety.

Stanisława Ryster nie żyje. Przez lata prowadziła teleturniej "Wielka Gra"

Stanisława Ryster urodziła się 2 maja 1942 roku we Lwowie. Ukończyła II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Katowicach, a następnie studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim.

W 1966 roku rozpoczęła pracę w telewizji polskiej, gdzie początkowo prowadziła programy i teleturnieje młodzieżowe. W 1975 została gospodynią teleturnieju Wielka gra w TVP, który prowadziła nieprzerwanie do 2006 roku. Po czterech latach powróciła do Telewizji Polskiej. Przygotowała tam program Wielka gra – na bis na antenie TVP Polonia.

Stanisława Ryster w 1998 roku otrzymała nagrodę "Super Wiktor" dla osobowości telewizyjnej za całokształt twórczości. Natomiast w 1999 roku uplasowała się na piątym miejscu w plebiscycie Telekamery.

QUIZ. Jeden z dziesięciu. Te pytania zadano Arkadiuszowi Kopeciowi

Pytanie 1 z 10
Jaki jest urzędowy język w Kambodży?
Listen on Spreaker. Źródło: Nie żyje Stanisława Ryster. Była legendą TVP. Prowadziła teleturniej "Wielka Gra"