Niedługo kolejna WICHURA! Gdzie i kiedy powieje? [PROGNOZA]

i

Autor: unsplash.com Niedługo kolejna WICHURA! Gdzie i kiedy powieje? [PROGNOZA]

Niedługo kolejna WICHURA! Będzie bardzo NIEBEZPIECZNIE! Gdzie i kiedy powieje? [PROGNOZA]

2022-01-31 11:35

Za nami bardzo wietrzny weekend. W całym kraju odnotowano łącznie ponad 16 tysięcy zgłoszeń dotyczących silnego wiatru -jedna osoba zginęła, a dziewięć zostało rannych. Niestety, kolejna wichura pojawi się już niebawem. Wiatr będzie wiał z prędkością ponad 100 km/h. Gdzie i kiedy powieje? Sprawdźcie poniżej.

Orkan Nadia mocno zaatakował w dniach 29-30 stycznia. Wciąż trwa usuwanie szkód poczynionych przez wichurę. Niestety, nadchodząca prognoza pogody nie jest optymistyczna. Już niedługo pojawi się kolejny silny wiatr i utrzyma się znacznie dłużej - nawet do 3 dni.

Kolejna wichura. Gdzie i kiedy powieje?

Silne porywy wiatru pojawią się w nadchodzącą niedzielę - 6 lutego. Będzie wiało do 80-90 km/h. Kulminacja wichury przewidziana jest jednak w poniedziałek i wtorek (7 i 8 lutego). Porywy wiatru miejscami przekraczać będą 100 km/h, czyli podobnie jak ostatnio.

Trzeba być przygotowanym na kolejne interwencje strażackie. Mogą się pojawić przerwy w dostawie prądu i ogrzewania. Wichura po raz kolejny będzie stwarzać zagrożenie dla życia i zdrowia. 

Pogoda w tym tygodniu również będzie niespokojna. W nocy z wtorku na środę (1/2.02) i w środę (2.02) w ciągu dnia bardzo mocno powieje na zachodzie i częściowo na południu kraju. Podmuchy mogą dochodzić do 60-70 km/h. Później, powieje do 90-100 km/h i więcej. Jedna z wichur przejdzie między czwartkiem a sobotą (10-12.02) - wtedy może być bardzo niebezpiecznie. 

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]!

Super Raport 28.01 (Goście: Jan Grabiec - PO oraz prof. Antoni Dudek - politolog, historyk, UKSW) Sedno Sprawy: Paweł Kukiz
Źródło: Niedługo kolejna WICHURA! Będzie bardzo NIEBEZPIECZNIE! Gdzie i kiedy powieje? [PROGNOZA]