Wiatr

i

Autor: Mikko Heikkinen flickr.com Wiatr

NIŻ NATAN nad Polską - jaką pogodę przyniesie? Prognoza do końca tygodnia

2021-05-27 9:26

Maj 2021 ciągle zaskakuje! Choć wszyscy oczekiwali pięknej wiosennej pogody, co chwilę pada deszcz, niebo zasnuwają chmury, a chłód nie zachęca do wychodzenia z domu. Teraz nad Polską znalazł się niż Natan. Czy przyniesie zmianę? Sprawdźcie, jaka będzie pogoda do końca tego tygodnia.

Niż Natan nad Polską - jaką pogodę przyniesie? Takie pytania mogą sobie zadawać wszystkie osoby, które usłyszały o układzie barycznym, który właśnie nasunął się nad teren naszego kraju. Pojawia się w ostatnich dniach maja 2021 - miesiąca, który nie rozpieszczał nas pogodą. Choć w maju zazwyczaj temperatury wzrastają, a słońce zachęca nas do spędzania czasu poza domem, tym razem było zupełnie inaczej. Przez większość dni Polskę nawiedzały deszcze, silny wiatr i niskie temperatury. Czy niż Natan może coś zmienić? Niestety, wszyscy, którzy liczą na piękną pogodę w końcówce maja, mogą się poczuć rozczarowani. Co przewiduje prognoza pogody na koniec maja? Ustalenia synoptyków poznacie w dalszej części artykułu.

Rozmowa z ochroniarzem w Opalenicy

Niż Natan - deszcze i niskie temperatury niemal do końca tygodnia

Niestety, do końca maja pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Niż Natan nad Polską sprawi, że do końca tygodnia będzie wietrznie i chłodno. W większości regionów Polski będą też padały deszcze. Taka pogoda utrzyma się co najmniej do końca tygodnia, czyli do 30 maja.

W czwartek 27.05 temperatury wyniosą od około 12 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, po 18 na podkarpaciu. W całym kraju mogą występować opady, ale będą też przejaśniania.

W piątek 28.05 cieplej będzie w centrum kraju: około 17-18 stopni Celsjusza. W pozostałych regionach temperatury mogą się utrzymywać w okolicach 14 stopni. Południowy wschód nawiedzą deszcze. Przelotne opady możliwe również w pozostałych regionach.

W sobotę 29.05 niż Natan zacznie ustępować. Będzie zdecydowanie więcej słońca. Zachmurzenia i deszcze możliwe jedynie w pasie południowym. Najcieplej w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego, Poznania, Zielonej Góry i Bydgoszczy: 19-20 stopni.

W niedzielę 30.05 deszcze pojawią się prawdopodobnie tylko nad południowymi krańcami Polski. Temperatura w tamtym rejonie wyniesie około 15 stopni Celsjusza. Nad resztą kraju pogodnie, a średnia temperatura to 17 stopni.

Źródło: www.twojapogoda.pl

Sonda
Jaka pogoda jest najlepsza?
Źródło: NIŻ NATAN nad Polską - jaką pogodę przyniesie? Prognoza do końca tygodnia