Wiedźmin

i

Autor: Pixabay.com

Nowa gra w świecie Wiedźmina! Tym razem to planszówka. Została ufundowana w 20 minut!

2021-05-26 10:04

Wiedźmin: Stary Świat, to gra planszowa osadzona w świecie wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego, której akcja dzieje się na długo przed wydarzeniami znanymi z książkowej sagi i gier wideo. Jej autorem jest Łukasz Woźniak, twórca i recenzent planszówek. By zrealizować swój ambitny projekt rozpoczął kampanię na portalach crowdfundingowych Kickstarter (wersja anglojęzyczna) i zagramw.to (polska wersja językowa). Jej efekty przerosły wszystkie oczekiwania.

Zbiórka na wydanie gry Wiedźmin: Stary Świat rozpoczęła się we wtorek, 25 maja. By zebrać na Kickstarterze sumę pozwalającą na wydanie gry wystarczyło... 20 minut. Ogromne zainteresowanie wzbudziła również kampania za zagramw.to.

- Wasze zainteresowanie tym projektem przerasta nasze najśmielsze oczekiwania - napisali twórcy na stronie projektu. - Będziemy starali się informować Was o wszystkich postępach w kampanii na bieżąco, jednak prosimy o odrobinę cierpliwości!

W środę (26 maja) rano, na Kickstarterze uzbierane zostało już przeszło 8 milionów złotych! Na zagramw.to - prawie 2 miliony.

Wiedźmin: Stary Świat. Na czym polega gra?

Wiedźmin: Stary Świat to przygodowa planszówka, w której gracze wcielają się w wiedźminów rywalizujących ze sobą szkół, podróżujących po świecie wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego. Każdy z bohaterów odwiedza liczne lokacje, wykonuje zadania, a przede wszystkim zabija potwory.

Rozgrywka przeznaczona jest dla 1 do 5 osób, zaś jej mechanika opiera się o "deck building". Każdy z graczy buduje swoją talię kart, którą posługiwać będzie się podczas walki. Mogą być one łączone w rozmaite kombinacje, które pozwolą na skuteczne ataki.

Ile kosztuje Wiedźmin: Stary Świat?

Na portalu wspieram.to zapisać można się na dwie wersje gry: standard i deluxe. Różnią sie one zawartością pudełka. W wersji deluxe znajdziemy 15 figurek potworów występujących w grze, podczas gdy w wersji standardowej, potwory będą reprezentowane przez tekturowe żetony.

Za wersję standard zapłacić trzeba 289 zł (70 euro na Kickstarterze). Koszt wersji deluxe to 519 zł (125 euro).

Premiera gry zaplanowana została na czerwiec 2022 r.

Poniżej znajdziecie wideo z rozgrywki.

Raport z anteny 25.05, godz.10
Źródło: Nowa gra w świecie Wiedźmina! Tym razem to planszówka. Została ufundowana w 20 minut!