Pinky Gloves: internetowa afera o rękawiczki dla kobiet. O co chodzi?

2021-04-19 11:47 a.d.
Pinky Gloves: internetowa afera o rękawiczki dla kobiet. O co chodzi?
Autor: https://www.instagram.com/p/CNPDGgWFIlb/ Pinky Gloves: internetowa afera o rękawiczki dla kobiet. O co chodzi?

Pinky Gloves: internetowa afera o rękawiczki dla kobiet. O co chodzi? Ten produkt miał służyć kobietom, jednak stał się obiektem kpin, a nawet złości. W sieci głośno jest o niemieckim produkcie o nazwie Pinky Gloves. Są to specjalne... rękawiczki menstruacyjne. Internauci podzielili się na przeciwników i zwolenników pomysłu, jednak większość z nich po prostu wyśmiała tę propozycję.

Pinky Gloves to rękawiczki higieniczne dla pań. Mają być pomocą w okresie menstruacji. Twórcy chcieli, by kobiety nie musiały brudzić sobie rąk podczas zmiany tamponu lub podpaski. Ponadto zużyta jednorazowa rękawiczka, mogła zmienić się w dyskretny woreczek. Koszt produktu to 3 euro za 12 par. Produkt zapakowany jest w eleganckie pudełko, ponadto same rękawiczki w kolorze różowym mogą się podobać. Dlaczego zatem w internecie trwa o nie nieustająca batalia? Twórcami produktu jest dwóch mężczyzn - Andre Ritterswuerden i Eugen Raimkulow. Panowie służyli niegdyś w wojsku i to tam po raz pierwszy zapragnęli pomóc kobietom podczas okresu.

Kibole okradli własny klub

Pinky Gloves: internetowa afera o rękawiczki dla kobiet. O co chodzi?

Na całym świecie trwa internetowy spór o różowe rękawiczki higieniczne. Twórcom zarzuca się nie tylko brak zrozumienia, jak również brak wrażliwości oraz przedstawianie menstruacji jako skrajnie obrzydliwą. Ponadto niektóre kobiety poczuły się urażone. Bo w końcu czy nie radzą sobie z tego typu problemami same od wieków?

Twórcy odpowiedzieli na krytykę w specjalnie nagranym wideo:

- W żaden sposób nie chcieliśmy zasugerować, że menstruacja jest czymś obrzydliwym. Zdajemy sobie sprawę, że nie uwzględniliśmy w pełni różnych poglądów na ten temat - stwierdzili.

Źródło: Pinky Gloves: internetowa afera o rękawiczki dla kobiet. O co chodzi?