Podatek cukrowy: Cola i inne słodkie napoje sporo podrożeją! NOWE CENY zaskakują!

2020-12-02 15:54 DR
Napój gazowany / zdjęcie ilustracyjne
Autor: unsplash.com/@belart84 Napój gazowany / zdjęcie ilustracyjne

Miłośnicy słodkich napojów drżyjcie! Podatek cukrowy zacznie obowiązywać już wkrótce, a wtedy ceny Waszych ulubionych napojów pójdą w górę. Takich podwyżek nie było już dawno. Ile dokładnie będą kosztowały poszczególne napoje? Sprawdźcie!

1 stycznia 2021 roku zacznie obowiązywać podatek cukrowy. Oznacza to, że zdrożeją wszystkie napoje słodzone nie tylko cukrem, ale również innymi substancjami. Według pierwotnych planów pieniądze z nowego podatku miały zostać przeznaczone na walkę z otyłością. W obecnej sytuacji nie wiadomo jednak czy tak się stanie. Plan jest następujący podatek będzie doliczany do ceny każdego napoju (także takiego bez cukru) w wysokości minimum 50 groszy na litr. Dodatkowo doliczane będzie 5 groszy za każde 100 ml, jeśli będzie w nich więcej niż 5 gramów cukru. 

Jak zrobić rybę w galarecie?

Podatek cukrowy: Od nowego roku spore podwyżki w sklepach! Jakie będą ceny słodzonych napojów? 

Coraz więcej osób zaczyna zadawać sobie pytanie, ile będzie kosztował ich ulubiony napój po zmianach? To może być niemiłe zaskoczenie. Dwulitrowa butelka popularnego napoju typu cola zdrożeje aż o 1,80 zł. Regularna cena wzrośnie więc do prawie 7 złotych. To bardzo dużo, ponieważ do tej pory, korzystając z promocji, za tę cenę można było kupić dwie butelki napoju. Ceny zmienią się również w przypadku napojów “zero” lub “light”, czyli tych, które nie są słodzone cukrem. Tu cena w przypadku dwulitrowej butelki wzrośnie o 1,20 zł. Za mniejsze butelki również trzeba będzie zapłacić więcej. Butelka o pojemności 1,5 litra ma podrożeć o 1,35 zł. 

Rząd kosztami chciał obciążyć firmy produkujące napoje, ale finalnie odbije się to na kieszeniach nie przedsiębiorców, a naszych. 

Źródło: Podatek cukrowy: Cola i inne słodkie napoje sporo podrożeją! NOWE CENY zaskakują!
Nasi Partnerzy polecają