Maria i Nadia uderzą w nasz kraj. Wichury będą szaleć nad Polską! Dramatyczne prognozy

i

Autor: canva/meteo.imgw.pl Maria i Nadia uderzą w nasz kraj. Wichury będą szaleć nad Polską! Dramatyczne prognozy

Maria i Nadia uderzą w nasz kraj. Wichury będą szaleć nad Polską! Dramatyczne prognozy

2022-01-27 10:59

Porywy wiatru do ponad 100 km/h, burze śnieżne, opady deszczu - to wszystko czeka nas w najbliższych dniach w pogodzie. Wszystko przez dwie wichury - Marię i Nadię, które uderzą w nasz kraj. Będzie bardzo niebezpiecznie! Czytajcie dalej.

Niż Maria zbliża się do Polski. Co przyniesie?

Pogoda na weekend 28-30 stycznia - jak będzie wyglądać? W najbliższych godzinach czeka nas ogromna zmiana w tym, co widzimy za oknem. Nad Polskę nadciąga wichura Maria. Pogoda zacznie się pogarszać już w czwartek, 27 stycznia. Wichura Maria przyniesie ogromne porywy wiatru, którego apogeum odczujemy w nocy z czwartku na piątek. Podmuchy osiągną do 60-80 km/h, a na zachodzie, południ i w centrum nawet do 90 km/h.

Jak podaje portal twojapogoda.pl, wichurom towarzyszyć będą intensywne opady deszczu, deszcze ze śniegiem oraz samego śniegu. Na drogach mogą występować utrudnienia.

Cieszyn: Burza śnieżna w Krakowie 20.01.2022

Pogoda na weekend 28-30 stycznia. Nad Polską nadciągnie wichura Nadia

To jednak jeszcze nie wszystko. Prawdziwe niebezpieczeństwo pojawi się w weekend. W sobotę, 29 stycznia nad nasz kraj nadciągnie wichura Nadia. Wiatr będzie wzmagać się cały dzień. Najgorzej będzie w nocy z soboty na niedzielę. Spodziewane są porywy przekraczające nawet 100 km/h! Najmocniej powieje na zachodzie, południu, w centrum oraz nad morzem i w górach.

Musimy spodziewać się również intensywnych opadów deszczu i śniegu, a także burz. Znów mogą wystąpić przerwy w dostawie prądu. Warto zabezpieczyć rzeczy na zewnątrz, by nie zostały porwane przez wiatr.

Najdziwniejsze aukcje na WOŚP 2022. Wypad do lumpeksu czy mielone od prezydenta?

Źródło: Maria i Nadia uderzą w nasz kraj. Wichury będą szaleć nad Polską! Dramatyczne prognozy