plaża

i

Autor: Andrzej Zbraniecki/East News

Prognoza pogody

Pogoda w czerwcu 2023 pokrzyżuje plany plażowiczów. Możliwe nawet przymrozki!

2023-05-30 9:49

Wielu z nas marzy już o upalnym lecie i błogim wylegiwaniu się na plaży z ulubioną książką lub muzyką. Jednak, jak wskazują prognozy pogody na najbliższe tygodnie, na taki scenariusz będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Czerwiec nie będzie należał do upalnych. Dopiero w drugiej połowie miesiąca w końcu poczujemy zbliżające się, upragnione lato.

Prognoza pogody na czerwiec 2023 z pewnością nie spodoba się wszystkim. Największy zawód mogą mieć plażowicze, którzy zaplanowali sobie wypad nad polskie morze, z nadzieją odpoczynku i długiego opalania. Wszystko wskazuje na to, że na upały będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Choć tegoroczny czerwiec zapowiada się raczej pogodnie, a średnia miesięczna temperatura powietrza będzie najprawdopodobniej kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020, to pogoda w czerwcu 2023 może spłatać nam kilka razy figla. Będziemy musieli się także borykać z dniami nieco chłodniejszymi, z silnym wiatrem oraz burzami. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował wstępną, długoterminową prognozę pogody na najbliższe tygodnie.

Początek roku szkolnego 2023/24 - kiedy jest? Kiedy wracamy do szkoły?

Nowy duet Taconafide i SB Maffiji? | Dokończ Piosenkę #6

Czerwiec 2023 - prognoza pogody

Pogoda w czerwcu 2023 może pokrzyżować plany tych, którzy planowali wylegiwanie się przy ciepłych, opalających promieniach słonecznych. Niestety, na upalne lato będziemy musieli poczekać do końca miesiąca. Wcześniej musimy przygotować się na przelotne opady deszczu oraz burze. W przypadku średniej miesięcznej sumy opadów atmosferycznych, to w całym kraju powinna zawierać się w zakresie normy wieloletniej. Poranki na początku czerwca będą raczej chłodne, zwłaszcza na północy i wschodzie. Wszystko za sprawą napływającej z północy masy powietrza polarnego morskiego.

Rekrutacja do liceum 2023 - punkty, terminy, etapy, zasady. Jak wygląda rekrutacja?

Czerwiec 2023 - pogoda

Wszystko wskazuje na to, że pogoda w czerwcu 2023 będzie sprzyjała krótkim, weekendowym wypadom za miasto. Na opalanie nie ma jednak co liczyć. Jednak tylko w pierwszej połowie miesiąca. Niemal w całej Polsce termometry będą pokazywały od 19 st. C. do 22 st. C. Jednak już od drugiego tygodnia temperatury poszybują w górę. W większości kraju będą przekraczać 23 st. C. W pojedyncze dni termometry mogą pokazać w niektórych miejscach nawet 30 st. C. Jednak będzie to rzadkością. W drugiej połowie czerwca wzrośnie także temperatura w ciągu nocy. Będzie ona średnio wynosiła od 13 do 15°C.

Źródło: Pogoda w czerwcu 2023 pokrzyżuje plany plażowiczów. Możliwe nawet przymrozki!