Sejm

i

Autor: Lukas Plewnia flickr.com Sejm

RAPORT Z ANTENY 16.06.2021: Bez kamer i mikrofonów. Około południa rusza niejawne posiedzenie Sejmu w sprawie cyberataków

2021-06-16 10:17

Najpierw spotkali się jawnie, by później rozmawiać już za zamkniętymi drzwiami. O 9:00 ruszyło posiedzenie Sejmu, ale marszałek Elżbieta Witek chwilę później ogłosiła przerwę.

O 9:00 ruszyło posiedzenie Sejmu, ale marszałek Elżbieta Witek chwilę później ogłosiła przerwę. Ta potrwa do godziny 12:00. W tym czasie sala plenarna ma zostać przygotowana do wysłuchania informacji premiera o cyberatakach. Wcześniej głosowany będzie wniosek o utajnienie obrad.

Raport z anteny 16.06, godz.10

RAPORT Z ANTENY 16.06.2021: specjaliści komentują dzisiejsze spotkanie w Genewie

Przełomu nie będzie. Tak specjaliści komentują dzisiejsze spotkanie na szczycie. W Genewie, która przypomina teraz twierdzę rozmawiać będą ze sobą Joe Biden i Władimir Putin. Spotkanie ma trwać kilka godzin. Amerykański prezydent już jakiś czas temu zapowiadał, że poruszy trudne tematy. Wśród nich sytuację na Ukrainie i Białorusi, ingerencję w wybory w USA, a także aresztowanie Aleksieja Nawalnego.

Choć w tym ostatnim przypadku specjaliści mówią wprost - tutaj Putin się nie ugnie, bo areszt dla opozycjonisty to skuteczny straszak na społeczeństwo.

Willa, w której rozmawiać będą przywódcy USA i Rosji została otoczona drutem kolczastym, metalowymi barierami i blokadami. Nad bezpieczeństwem czuwa dwa tysiące szwajcarskich policjantów i blisko tysiąc żołnierzy. Wprowadzono również zakaz wszelkich demonstracji.

RAPORT Z ANTENY 16.06.2021: podejrzani o handel bronią zatrzymani przez ABW

Podejrzani o handel bronią zatrzymani przez ABW. Do akcji służb doszło na terenie posesji jednego z mężczyzn w województwie świętokrzyskim. Zatrzymano dwie osoby. W trakcie przeszukania zabezpieczono broń i amunicję