Burze w Polsce: Blisko 400 osób ewakuowanych z obozu harcerskiego

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Burze w Polsce: Blisko 400 osób ewakuowanych z obozu harcerskiego

RAPORT Z ANTENY 16.07.2021: Trąba powietrzna na Podlasiu, powódź błyskawiczna w Małopolsce! Trwa sprzątanie i liczenie strat

2021-07-16 10:16

Niemal dwieście interwencji, zalane domy, zniszczone dachy i powalone drzewa. Minionej nocy przez Podlasie przeszła nawałnica, w gminie Jedwabne nawet trąba powietrzna. Przed niebezpieczna pogodą i jej skutkami ostrzegamy w dzisiejszym raporcie z anteny! Co jeszcze dzieje się w Polsce? Sprawdźcie w artykule i wideo!

Spis treści

  1. RAPORT Z ANTENY 16.07.2021: trwa obława na Jacka Jaworka
  2. RAPORT Z ANTENY 16.07.2021: walka z pożarem budynku gospodarczego w Lubuczewie

Minionej nocy przez Podlasie przeszła nawałnica, w gminie Jedwabne nawet trąba powietrzna. - Mieliśmy dużo wyjazdów, głównie do powiatówwysoko-mazowieckiego, łomżyńskiego i grajewskiego - mówi nam Marcin Janowski z podlaskiej straży pożarnej. A dzisiaj przez Podlasie znów mogą przejść burze. IMGW wydało dla tego regionu alert drugiego stopnia.

Ciężka sytuacja trwa też w Małopolsce. Tam burze uderzyły głównie w powiaty krakowski, nowosądecki i wadowicki. Koło Nowego Sączaw nocy wystąpiła powódź błyskawiczna. Najwięcej szkód woda wyrządziła w okolicach Paszyna i Piątkowej, gdzie zalanych zostało 35ć domów. Drogi w 12 miejscach zostały uszkodzone. Z żywiołem walczyło około 400 strażaków.

Raport z Anteny 16.07

RAPORT Z ANTENY 16.07.2021: trwa obława na Jacka Jaworka

Śląska policja apeluje do mieszkańców gminy Dąbrowa Zielona - nie wchodźcie do lasów! To w związku z obławą na Jacka Jaworka, który pod Częstochową zastrzelił brata, jego żonę i ich 17letniego syna. Funkcjonariusze już kilka dni temu ostrzegali, by nie przeprowadzać tzw. obywatelskiego zatrzymania. Jaworek wciąż może być uzbrojony i niebezpieczny. Za mężczyzną wystawiono list gończy.

RAPORT Z ANTENY 16.07.2021: walka z pożarem budynku gospodarczego w Lubuczewie

Kilka godzin trwała walka z pożarem budynku gospodarczego w Lubuczewie w powiecie słupskim. Dwie osoby z oparzeniami trafiły do szpitala. Jedna z nich była nieprzytomna. W trakcie pożaru zawalił się dach budynku. Wiadomo, że w obiekcie produkowano stroiki świąteczne. Przyczyny wybuchu ognia nie są na razie znane.