szczepienia

i

Autor: Pixabay.com

RAPORT Z ANTENY 30.04.2021: Rusza pilotaż programu! Od dziś Polaków szczepić będą też pielęgniarki i ratownicy medyczni

2021-04-30 10:45

Pielęgniarki i ratownicy medyczni - to oni od dziś będą mogli zaszczepić nas przeciw COVID 19ście. Rusza pilotaż rządowego programu. Jak zapewnia szef resortu zdrowia, Adam Niedzielski - to po to, by preparat podać jak największej liczbie osób. Co jeszcze dzieje się w Polsce? Sprawdźcie w naszym dzisiejszym raporcie z anteny!

Spis treści

  1. Certyfikaty szczepionkowe - swobodne podróżowanie po Europie niebawem możliwe?
  2. Młodzi nie mogą znaleźć pracy po pandemii? Jest rozwiązanie
  3. Eurowizja z udziałem publiczności! Są nowe informacje!

W długi weekend majowy w Polskę ruszą mobilne punkty szczepień. Będą działać w miastach wojewódzkich. Osoby, które przyjdą do mobilnego punktu - zostaną zaszczepione jedno/dawkowym preparatem Johnson and Johnson.

Certyfikaty szczepionkowe - swobodne podróżowanie po Europie niebawem możliwe?

Swobodne podróżowanie po Europie w czasie pandemii? Coraz bliżej! Eurodeputowani poparli wydawanie certyfikatów szczepionkowych w Unii.Takie zaświadczenia obowiązywały nie dłużej niż 12-cie miesięcy. Parlament Europejski i Rada UE są teraz gotowe do rozpoczęcia negocjacji z krajami Unii. Chcą osiągnąć porozumienie w tej sprawie przed letnim sezonem turystycznym.

Rafał Brzozowski przed Eurowizją 2021: Hejt motywuje mnie do pracy

Młodzi nie mogą znaleźć pracy po pandemii? Jest rozwiązanie

Młodzi nie mogą znaleźć pracy. Powodem - oczywiście - pandemia. Miejsca, w których zajęcia szukali na przykład studenci: a więc kawiarnie,restauracje, czy puby - działają w mocno ograniczonym zakresie, a kina - są zamknięte. Eksperci radzą jednak by nie panikować. Jak mówi Marcin Budzewski z Instytutu Analiz Rynku Pracy - dobrym wyborem są zawody związane z technologią.

Eurowizja z udziałem publiczności! Są nowe informacje!

Konkurs piosenki Eurowizji w Rotterdamie odbędzie się z udziałem publiczności. Fani będą mogli uczestniczyć w nim na żywo - poinformowała jedna z agencji informacyjnych powołując się na decyzję rządu. 65 już Eurowizja odbędzie się w dniach 18, 20 i 22 maja.

Sonda
Czy sportowcy powinni zostać zaszczepieni wcześniej?