Siódma fala upałów w Polsce 2022 - będzie prawdziwe piekło! Ekstremalna prognoza

i

Autor: canva.com Siódma fala upałów w Polsce 2022 - będzie prawdziwe piekło! Ekstremalna prognoza

Siódma fala upałów w Polsce 2022 - będzie prawdziwe piekło! Ekstremalna prognoza

2022-08-10 10:20

Upały wracają do Polski. Kilkanaście dni, kiedy to słońce dało mocno nam popalić już za nami i jak się okazuje - na tym nie koniec! Meteorolodzy z całej Europy zapowiadają, że od 10 sierpnia 2022 ponownie nastąpi atak afrykańskiego ciepła, co będzie bardzo niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia. W Polsce temperatury w wielu miastach przekroczą 30 stopni Celsjusza. Kiedy i gdzie najcieplej? Prognoza pogody na najbliższe dni do sprawdzenia na naszej stronie.

Spis treści

  1. Siódma fala upałów w Polsce 2022 - prognoza
  2. Pogoda w Polsce 2022 - upały

Siódma fala upałów w Polsce 2022 - prognoza pogody nie zostawia wątpliwości. Kolejne ekstremalne ciepło przed nami! Kiedy fala upałów w Polsce 2022? Zastanawiacie się, gdzie będzie najcieplej w sierpniu 2022? Podpowiadamy i radzimy, by w najgorętsze dni pić dużo wody, a także, by nie wychodzić w najcieplejszych momentach, czyli w okolicach godziny 12:00. Fala upałów w Polsce 2022 przesuwać się będzie z zachodu na wschód. Na dobrą sprawę pierwszy dzień powrotu gorącego powietrza zapowiadany jest na 10 sierpnia. Mocno uderzające afrykańskie ciepło początkowo odczują mieszkańcy Zielonej Góry, Wałbrzycha, Głogowa, Wrocławia i Poznania. Kolejnego dnia mieszkańcy Łodzi, Bydgoszczy, Warszawy i nadmorskich miejscowości. Eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej jednocześnie wspominają, że w ciągu dnia rozwijać się będą chmury i na wschodzie możliwe są przelotne opady deszczu oraz burze.

Wakacyjna Trasa Dwójki 2022 - MIASTA, TRASA, BILETY. Kiedy i gdzie Lato, Muzyka, Zabawa?

Jak dobrze znasz współczesne piosenki disco-polo? UDOWODNIJ!

Pytanie 1 z 11
Jakie ma marzenie wokalista After Party w piosence Niech nam zazdrości cały świat?
Pierwsza Zmiana komentuje #2

Siódma fala upałów w Polsce 2022 - prognoza

Kiedy jest siódma fala upałów w Polsce 2022? Urlopowicze, a także dzieci na wakacjach ucieszą się ze słonecznych dni. Ostatecznie nikt nie ma wątpliwości, że przydałyby się obfite opady deszczu, które podniosłyby poziom rzek i jezior w naszym kraju. Upał w Polsce ponownie uderzy od 10 sierpnia. Tego dnia  na termometrach będzie od 24 stopni Celsjusza w górach do 29 stopni Celsjusza na zachodzie kraju. Jeszcze większe ciepło odczujemy w następnych dniach. Na termometrach zobaczymy od 30 do 39 stopni Celsjusza. Taka prognoza zapowiadana jest od 13 do 18 sierpnia 2022.

Michał Wiśniewski - żony, dzieci, wiek, wykształcenie, wzrost, majątek, Doda, zęby

Pogoda w Polsce 2022 - upały

Hiszpania, Francja, Niemcy to tu padają rekordy, jeśli chodzi o miesięczne temperatury. Francuscy eksperci od pogody martwią się, że termometry w ich kraju regularnie będą wskazywać ponad 40 stopni Celsjusza. Alarmują także hiszpańscy synoptycy, a państwo buduje dla mieszkańców klimatyczne schrony. Niebezpiecznie pod względem wysokości temperatur jest także w Niemczech. Urząd statystyczny naszych zachodnich na mapie sąsiadów podał, że w lipcu było 85 285 zgonów, co daje o 9130 więcej niż wynosi średnia dla poprzednich lat. Jako powód podano właśnie wysokie temperatury. Pogoda w Polsce sierpień 2022 może okazać się zdradliwa. W nocy chłodno, ale w dzień na terenie całego kraju - do 18 sierpnia 2022 - będzie gorąco. Najcieplej we Wrocławiu, w Zielonej Górze, Poznaniu, Bydgoszczy, Łodzi, Krakowie i Warszawie.

Defis koncerty 2022 - kiedy i gdzie wystąpi? Trasa koncertowa [DATY, MIASTA, BILETY]

W nocy temperatura minimalna od 11 stopni Celsjusza do 14 stopni Celsjusza. W nadmorskich miejscowościach 9 stopni Celsjusza, a w rejonach podgórskich lokalnie 7 stopni Celsjusza. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

Sonda
Czy lubisz upały?
Listen to "Jak radzić sobie z upałami?" on Spreaker.