Czy sklepy są otwarte w Boże Ciało?

i

Autor: Pixabay Czy sklepy są otwarte w Boże Ciało?

Sklepy czynne w Boże Ciało 2021. Czy 3 czerwca sklepy są otwarte?

2021-05-27 9:57

Czy w Boże Ciało sklepy są otwarte? Boże Ciało to kościelna uroczystość, która w tym roku obchodzona jest 3 czerwca. Czy tego dnia są otwarte sklepy? Czy Boże Ciało jest dniem z zakazem handlu? Sprawdzamy.

Sklepy otwarte w Boże Ciało

Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, przypada w tym roku 3 czerwca. Jest to święto ruchome, dlatego co roku wypada w kalendarzu inaczej. Zawsze jednak jest to czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego.

Uroczystość Bożego Ciała jest jednym z dni ustawowo wolnych od pracy, a także dniem, w którym obowiązuje zakaz handlu. W tym roku to właśnie 3 czerwca markety, dyskonty spożywcze, galerie i centra handlowe będą nieczynne. Złamanie zakazu handlu przez właściciela sklepu karane jest wysoką grzywną.

Jakie sklepy otwarte są 3 czerwca? Gdzie zrobić zakupy w Boże Ciało?

Od zakazu handlu w Boże Ciało jest kilka wyjątków. Jeśli za ladą stanie właściciel, sklep może zostać otwarty i działać tak jak w każdy inny dzień. Dlatego jeśli będziemy potrzebowali zrobić zakupy w Boże Ciało warto szukać małych osiedlowych sklepików. Jest szansa, że będą otwarte. W Boże Ciało otwarte będą również stacje benzynowe, które zwykle zaopatrzone są też w podstawowe produkty spożywcze.

W Boże Ciało działać będą też restauracje, cukiernie i kawiarnie. Decyzję o tym, czy będą pracowały podejmuje właściciel lokalu. Warto pamiętać, że 28 maja następuje kolejny etap łagodzenia obostrzeń, a co za tym idzie restauracje i inne lokale gastronomiczne będą mogły znów przyjmować gości nie tylko w ogródkach, ale też we wnętrzu lokalu.

Raport z anteny 26.05, godz.10
Źródło: Sklepy czynne w Boże Ciało 2021. Czy 3 czerwca sklepy są otwarte? Sprawdź!