Szczepienia na koronawirusa w Polsce: zasady. Gdzie będą się odbywać? Jak się rejestrować?

2020-12-02 14:06 a.d.
Premier Mateusz Morawiecki
Autor: Krystian Maj KPRM Premier Mateusz Morawiecki

Szczepienia na koronawirusa w Polsce: zasady. Gdzie będą się odbywać? Jak się rejestrować? W środę podczas konferencji prasowe przedstawiony został plan szczepień przeciwko COVID-19 w Polsce. Premier Mateusz Morawiecki poinformował między innymi o tym, jak wyglądać będzie wstępna rejestracja i kto będzie mógł zgłosić się do szczepienia jako pierwszy.

W pierwszej kolejności możliwość zaszczepienia się przeciwko Covid-19 będą miały służby medyczne, mieszkańcy domów pomocy społecznej i zakładów opiekuńczo-leczniczych, przedstawiciele służb mundurowych oraz seniorzy powyżej 65. roku życia - powiedział w środę 2 grudnia premier Mateusz Morawiecki. Następnie zaszczepić będą mogli się mieszkańcy domów pomocy społecznej, zakładów opiekuńczo-leczniczych, a "w następnej kolejności czy równolegle", przedstawiciele służb mundurowych.

Szczepienia na koronawirusa w Polsce: Jak się rejestrować?

- Rejestracja chętnych do szczepień na Covid-19 będzie prowadzona zarówno online, jak i metodami tradycyjnymi - powiedział w środę podczas konferencji premier Mateusz Morawiecki.

- Rejestracja online przez internet dla tych, którzy będą sobie tego życzyli, a dla tych, którzy nie chcą się taką metodą posłużyć - będzie możliwość również zgłoszenia metodami tradycyjnymi - zapewnił premier.

Jak wygląda szczepienie?

- Punkt drugi to zgłoszenie do punktu szczepień; sam moment pierwszego zaszczepienia to punkt trzeci; i punkt czwarty - po 21 dniach powtórzenie szczepienia - wyliczał premier Morawiecki.

Choinka na rynku we Wrocławiu