Te imiona były kiedyś ZAKAZANE. Dziś są bardzo popularne!

2021-11-17 9:52

Niektóre imiona, które dziś są bardzo popularnie kiedyś były zakazane. Na początku XX wieku powstał poradnik dla kobiet, które planują w przyszłości dzieci. Wśród wielu porad można tez odnaleźć te o imionach. Autor poradnika zawarł kilkanaście imion, których nadanie może wiązać się z problemami dla dziecka w przyszłości. Jakie imiona były zakazane?

Ponad sto lat temu, bo aż w 1904 roku powstał poradnik „Pani domu”. Jego autor Mieczysław Rościszewski oprócz praktycznych porad dla kobiet odnośnie prowadzenia domu, wyglądu i innych "kobiecych" spraw, postanowił umieścić listę imion zakazanych. Jak sugerował, nadając jedno z powyższych imion, można "narazić się na śmieszność". Choć dziś ten porady mogą nas bawić, a wspomniane imiona obecnie nie są zakazane to warto wiedzieć, czy było się kiedyś na „czarnej liście”. Jakie imiona były zakazane ponad sto lat temu? Dziś są bardzo popularne.

CZYTAJ TAKŻE: Te popularne produkty wkrótce mogą zniknąć z Twojego stołu! Sprawdź jakie!

Te imiona były kiedyś ZAKAZANE. Jakie dziś są zakazane?

Rada Języka Polskiego zaznacza, że obecnie dziecku nie nadamy imienia, które nie jest przyswojone do zasad naszego języka. Co to oznacza? Chodzi większość zagranicznych imion, takich jak John, czyli po polsku Jan, albo Peter, czyli Piotr. Dodatkowo nie możemy nazwać dziecka nazwą pospolitą, a także nazwą geograficzną.

Gwiazda TVP Ida Nowakowska nie pozwala dziecku oglądać telewizji
Źródło: Te imiona były kiedyś ZAKAZANE. Dziś są bardzo popularne!