TŁUMY Niemców w polskich sklepach! Masowo wykupują olej, makaron i konserwy

i

Autor: twitter.com/FabiTaub/status/1517804244623138816/photo/2 TŁUMY Niemców w polskich sklepach! Masowo wykupują olej, makaron i konserwy

TŁUMY Niemców w polskich sklepach! Masowo wykupują olej, makaron i konserwy

2022-04-25 9:03

Coraz częściej w niemieckich sklepach i marketach spotkać się można z pustymi półkami. Wszystko dlatego, że nastąpiło załamanie dostaw od producentów z Ukrainy, a ponadto klienci zaczynają mieć nawyk "chomikowania" żywności. W związku z tymi brakami, pojawiają się oni w Polsce i robią zakupy w przygranicznych sklepach. Wykupują głównie oleje, makarony, konserwy i słodycze.

W niemieckich sklepach i marketach przybywa pustych półek. Znalezienie oleju słonecznikowego jest niemal niemożliwe, brak jednak także i innych produktów. Niemcy szukają więc sposobu, aby zapełnić domowe zapasy i jadą na zakupy do Polski. Sprzedawcy są zadowoleni - towaru sprzedaje się więcej, ale i w naszych przygranicznych sklepach już brakuje oleju – informuje serwis Businessinsider.com.pl.

Lubieszyn to miejscowość na Pomorzu Zachodnim, w której obecność niemieckich klientów to codzienny widok. W przygranicznej niewielkiej miejscowości pełno jest stacji benzynowych, sklepów i targów. Dzisiaj zauważa się, że kupujących jest jeszcze więcej.

Do Polski przyciągała Niemców tradycyjnie tania benzyna oraz tanie papierosy. To wszystko jest bardzo aktualne. Wskutek polskich „tarcz” i obniżek podatków, ceny benzyny w Polsce już tak wysokie nie są. 22 kwietnia po polskiej stronie litr benzyny 95 kosztował 6,54 zł. W Niemczech – to sporo powyżej 2 euro (ponad 9 zł). Nic więc dziwnego, że pod stacjami w Lubieszynie ustawiają się długie kolejki aut na niemieckich tablicach, a nie brak klientów zza Odry, którzy wlewają paliwo do kanistrów – czytamy na businessinsider.com.pl.

Przez puste półki w swoim kraju, Niemcy szturmują przygraniczne sklepy w Polsce. Poza olejem w sklepach za Odrą brakuje także konserw, makaronu, niekiedy nawet słodyczy. Jednym z powodów jest załamanie dostaw od producentów z Ukrainy, innym zwykła panika klientów i gromadzenie żywności na zapas.

W Polsce nie ma dużego problemu z dostępnością żywności. Zaczyna się to jednak powoli zmieniać. W lubieszyńskiej Biedronce bywają problemy z niektórymi produktami – jednym z których jest właśnie olej słonecznikowy. Nie ma chyba od miesiąca. Niemcy wykupili wszystko - odpowiada ekspedientka w Businessinsider.

Podobnie jak w Polsce, niemiecką gospodarkę też dotknęła inflacja. W marcu wynosiła 7,3 proc., co jednak i tak stanowi mniejszy wzrost cen w sklepach, niż u nas.

Więzienna grypsera. Znasz te słowa? Niektórych używasz codziennie [QUIZ]

Pytanie 1 z 9
Klawisz to inaczej:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]!

Oferta polskich sklepów korzystna dla Niemców? Ciekawe co powiedzieliby na "ofertę" Alberta z ESKI :)

Posłuchajcie jego kultowej WKRĘTARKI!

Listen to "Oferta" on Spreaker. Źródło: TŁUMY Niemców w polskich sklepach! Masowo wykupują olej, makaron i konserwy