To PIERWSZY TAKI KONCERT od początku pandemii. 5 tys. fanów bez maseczek! Impreza już w maju

2021-04-19 11:27 fed
Koncert bez maseczek
Autor: Pixabay.com

Koncert na otwartym powietrzu przed 5-tysięczną widownią, a do tego żadnych maseczek i zero dystansu społecznego? To nie jest obrazek sprzed pandemii, ani żadna nielegalna impreza znudzonych obostrzeniami nastolatków. To wydarzenie, odbywające się pod auspicjami rządu jednego z europejskich krajów, które rozpocząć ma się już za dwa tygodnie i to całkiem blisko nas! Czy to początek powrotu do normalności?

Informację o zbliżającej się imprezie podał w ostatnią niedzielę (18 kwietnia) brytyjski rząd.

Impreza odbędzie się 2 maja, w liverpoolskim Sefton Park. Wśród publiczności znaleźć ma się 5 tys. osób: bez maseczek i bez wymogu zachowywania dystansu społecznego.

Jedyne obostrzenie to konieczność wykonania testu na koronawirusa.

Wydarzeniu mają przyglądać się badacze, którzy ocenią zachowania i przepływ tłumu. Nie znajdą się tam przypadkowo. Cała impreza to część projektu badawczego mającego na celu sprawdzenie, w jaki sposób obiekty takie jak stadiony, kina, centra konferencyjne czy sale weselne, mogą bezpiecznie funkcjonować w czasie zbliżającego się lata - informują dziennikarze stacji CNN.

- Dzięki temu programowi jesteśmy krok bliżej do lata wypełnionego podobnymi wydarzeniami - powiedział w niedzielę Oliver Dowden, sekretarz ds. kultury w brytyjskim rządzie. - Po wielu miesiącach grania bez publiczności, promotor tego wydarzenia znów dostarcza muzykę fanom. Mam nadzieję, że nie minie dużo czasu do momentu, gdy koncerty wrócą na dobre.

Impreza "Sefton Park Pilot" rozpocznie się w piątek, 2 maja. Przed pięcioma tysiącami fanów wystąpią zespoły Blossoms, The Lathums i Zuzu.

Koszt biletu to 29 funtów. By wziąć udział w imprezie, należy mieć ukończone 18 lat, mieszkać w Liverpoolu i być zarejestrowanym u tamtejszego lekarza pierwszego kontaktu. Trzeba również posiadać negatywny wynik testu na koronawirusa wykonanego dzień wcześniej, oraz nie mieć objawów COVID-19.

Raport z anteny 16.04, godz.10
Źródło: To PIERWSZY TAKI KONCERT od początku pandemii. 5 tys. fanów bez maseczek! Impreza już w maju
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany