Ukraińcy w polskim pojeździe gąsienicowym - w wideo użyli melodii z Czterech Pancernych!

AHS Krab
Autor: Fot. YouTube Ukrinform TV https://www.youtube.com/c/UkrinformTV / fot. sierż. Patryk Cieliński Combat Camera Poland flickr.com AHS Krab

AHS Krab to nowoczesna polska armatohaubica samobieżna kalibru 155 mm. Te gąsienicowe pojazdy sprawdzą się teraz na ukraińskim froncie. Armia naszych sąsiadów zamieściła w sieci wideo, w którym prezentują polskie Kraby. Co ciekawe, w tle można usłyszeć melodię z czołówki serialu "Czterej pancerni i pies".

AHS Krab to samobieżna armatohaubica produkowana w zakładach Huta Stalowa Wola. Gąsienicowy pojazd tworzony na licencji brytyjskiego systemu wieżowego AS90/52 posiada działo kalibru 155 mm z lufą o długości 52 kalibrów. To jeden z najnowocześniejszych pojazdów w Polskiej armii. Teraz sprawdza się na frontach Ukrainy. Pod koniec maja 2022 r. polskie władze poinformowały o przekazaniu armii naszych walczących sąsiadów 18 Krabów. Dodatkowo Ukraińcy postanowili kupić 54 armatohaubice wraz z pojazdami towarzyszącymi. Pierwsze AHS Krab są już wykorzystywane przez ukraińskich artylerzystów, a do sieci trafiło krótkie wideo, na którym zaprezentowali wnętrze i działanie armatohaubicy. Ukłonem w stronę Polaków jest w nagraniu znany nam wszystkim motyw muzyczny - melodia z czołówki serialu "Czterej pancerni i pies". Film znajdziecie w dalszej części naszego artykułu.

UkrAlina 29.06 - Volodia Melymuka

Ukraińscy "Pancerniacy" prezentują polski sprzęt

Od czasów, kiedy Janek, Gustlik, Grigorij, Tomuś i Szarik jeździli swoim "Rudym" 102 wiele się zmieniło. Współczesne pojazdy gąsienicowe wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt łącznościowy i celowniczy. Ukraińscy artylerzyści w polskim AHS Krab działają szybko i sprawnie, o czym przekonujemy się z nagrania. Przedstawiono na nim cały proces oddania strzału - od przekazania koordynatów, przez załadowanie pocisku, wystrzał i przemieszczenie się w inne miejsce. Wszystko to odbywa się do melodii z kultowego polskiego serialu. Zobaczcie sami:

A poniżej oryginalna piosenka z "Czterech pancernych i psa". Słowa napisała Agnieszka Osiecka, muzykę skomponował Adam Walaciński, zaś utwór wykonał Edmund Fetting.