Wielka Sobota - godziny otwarcia sklepów

i

Autor: Pixabay W Wielką Sobotę sklepy są czynne krócej niż zwykle

Wielka Sobota - godziny otwarcia sklepów. Sprawdź do której zrobisz zakupy

2022-04-15 14:17

Dłużej w Wielki Piątek, za to w Wielką Sobotę wcześniej zamknięte. Sklepy w okresie przedświątecznym będą pracować w zmienionych godzinach. Sprawdź do której będą czynne tuż przed Wielkanocą.

Wielka Sobota - czy sklepy są otwarte

Według obowiązujących przepisów w Wielką Sobotę nie ma ustawowo dnia wolnego od pracy. Dlatego też sklepy mogą być otwarte, jednak w krótszym wymiarze niż zwykle. Ustawa reguluje godzinę, o której sklep musi zostać zamknięty. Jedynym odstępstwem będzie sytuacja, w której za ladą stanie osobiście właściciel.

Z tego powodu wiele sklepów decyduje się, że w Wielki Piątek wydłużą godziny pracy, by wszyscy klienci zdążyli zrobić przedświąteczne zakupy. Do godziny 22 czynne będą sklepy sieci POLOmarket, Aldi czy część placówek Intermarche. DO 23 zakupy zrobimy w Lidlu, Netto, Żabce. Kaufland oraz wybrane Biedronki obsłużą klientów do północy.

Maria Kobryń W Samą Porę VOX FM

Do której otwarte będą sklepy w Wielką Sobotę

Wielka Sobota (16 kwietnia) to dzień, w którym zgodnie z przepisami sklepy mogą byc czynne maksymalnie do godziny 14:00. Niektóre jednak mogą być zamknięte wcześniej, jak na przykład Lidl, Carrefour, Biedronka, Kaufland, Aldi czy Netto - te deklarują otwarcie do 13:00. W maksymalnym wymiarze, czyli do 14:00 pracować będą sklepy Intermarche oraz Żabki. Część franczyzobiorców tych ostatnich deklaruje, że pozostaną otwarci również po 14:00. Tutaj przepisy pozwalają na to, jeśli za ladą stanie właściciel.