Wypadek na placu zabaw. Dziewięcioro dzieci rannych

Zdjęcie ilustracyjne
Autor: Canva

Aż dziewięcioro dzieci zostało rannych podczas zabaw na dmuchanym zamku. Do wypadku doszło w Hiszpanii w miejscowości Mislata podczas lokalnego festynu. Na co należy zwrócić uwagę, puszczając swoje pociechy na wydawać by się mogło bezpieczne dmuchane atrakcje? Zapraszamy do artykułu.

Wypadek na placu zabaw - dmuchany zamek przygniótł dzieci

Jak podaje PAP do wypadku z udziałem małych dzieci doszło we wtorek wieczorem podczas lokalnego festynu w mieście Mislata w Hiszpanii. W trakcie festynu ustawiono dmuchany zamek, który miał być atrakcją dla dzieci. Według relacji świadków zdarzenia w wyniku silnych podmuchów wiatru ustawiony zamek nagle przewrócił się na bawiące się w nim i obok niego dzieci. Jak informuje lokalna policja dmuchany zamek nie był przymocowany do ziemi, a podmuchy wiatru tego dnia dochodziły do 80 km/h.

W wyniku przygniecenia i spadnięcia z dmuchanej atrakcji rannych zostało dziewięcioro dzieci. Pomocy uwięzionym dzieciom udzielili przerażeni rodzice i przebywający na miejscu policjanci. Ranne dzieci zostały natychmiast przetransportowane do trzech szpitali w Walencji. Jak podał dziennik „Las Provincial” najbardziej w wyniku wypadku ucierpiały dwie dziewczynki w wieku 5 i 8 lat, obydwie są w stanie ciężkim. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń 8 letnia dziewczynka zmarła. Przed puszczeniem dziecka na dmuchane atrakcje warto sprawdzić, czy są one odpowiednio zabezpieczone i przytwierdzone do podłoża.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected] Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Łabędź Odi stoczył walkę o pożywienie i został ranny
Źródło: Wypadek na placu zabaw. Ośmioro dzieci rannych, jedno zmarło [AKTUALIZACJA]
Nasi Partnerzy polecają