Zima powraca! Gdzie i kiedy spadnie śnieg? [PROGNOZA]

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Zima powraca! Gdzie i kiedy spadnie śnieg? [PROGNOZA]

Zima powraca! Gdzie i kiedy spadnie śnieg? [PROGNOZA POGODY]

2022-03-03 15:24

Wprawdzie pojawiły się już pierwsze oznaki wiosny w postaci bazi i innych darów natury, jednakże zima nie powiedziała jeszcze swojego ostatniego słowa. Po słonecznych, aczkolwiek chłodnych dniach, czeka nas kolejny zwrot. W całej Polsce zacznie padać śnieg, w niektórych miejscach będzie naprawdę biało. Gdzie i kiedy spadnie śnieg? Sprawdźcie poniżej.

Wiosna nie pojawi się tak prędko jakbyśmy tego chcieli. Synoptycy przewidują i wyraźnie zaznaczają, że już niedługo pojawi się śnieg i zrobi się naprawdę biało. Może być też niestety ślisko na deogach i chodnikach, ponieważ temperatura będzie oscylować w przedziale -2 - 0 st. C. Kiedy zatem pojawi się śnieg?

Pierwszy powiew zimy czeka nas już w nocy z czwartku na piątek (3/4.03), kiedy przy lekkim mrozie zacznie sypać w wielu regionach kraju. Śnieg pojawi się głównie na wschodzie, południu i w centrum. Trzeba mieć więc na uwadze, że już w piątek o poranku możemy zobaczyć zaśnieżony krajobraz. Później, sypać będzie nadal, mogą się też pojawić dodatkowo opady deszczu.

Noc z piątku na sobotę (4/5.03) przyniesie niewielki spadek temperatury poniżej zera i kolejne zabielenie się widoków, tym razem głównie na południu kraju, gdzie pod znakiem opadów śniegu i krupy śnieżnej minie również większa część soboty (5.03).

Ze śniegiem będziemy mieć do czynienia także w pierwszej połowie przyszłego tygodnia, najczęściej w województwach wschodnich, centralnych i południowych, a zwłaszcza w tych ostatnich.

Co ciekawe, we wschodnich regionach wróci dawno nie widziany całodobowy mróz. Choć nie będzie on wielki, to jednak trzeba się liczyć z tym, że w najcieplejszym momencie dnia miejscami będzie nie więcej niż minus 2 stopnie.

Źródło: Twoja Pogoda

QUIZ. W tytule brakuje jednego wyrazu! 9/15 to plan minimum

Pytanie 1 z 15
Dwunastu gniewnych...
prof. Agnieszka Legucka: Ukraina nie jest na przegranej pozycji [Super Raport]
Źródło: Zima powraca! Gdzie i kiedy spadnie śnieg? [PROGNOZA POGODY]