esn

i

Autor: Erasmus Student Network

Nareszcie! ESN także w Zielonej Górze - teraz program Erasmus nabierze nowej jakości

2021-06-29 12:59

Erasmus Student Network teraz także w Zielonej Górze. Studenci, biorący udział w zagranicznych wymianach, bardzo chwalą sobie opiekę stowarzyszenia.

Uniwersytet Zielonogórski wchodzi na mapę ogólnoeuropejskiej sieci organizacji studenckich, wspierających programy międzynarodowe.

Będzie to biuro, które pomaga osobom, które przyjeżdżają na naszą uczelnię w ramach programu Erasmus+. Będziemy pomagać przyjeżdżającym do Zielonej Góry studentom odnaleźć się w realiach naszego regionu

- mówi Katarzyna Doszczak z Biura Prasowego UZ.

Członkowie ESN będą pomagać obcokrajowcom w sprawach formalnych i nie tylko.

To pomoc w studiowaniu, zorganizowaniu toku studiów, zakwaterowaniu, ale też  w odnalezieniu się w czasie wolnym. ESN organizuje różne akcje - gry miejskie, wymiany językowe, wyjazdy integracyjne. Sądzimy, że to bardzo dobra inicjatywa. A ESN wspiera nie tylko przybyłych obcokrajowców, ale i pomaga studentom UZ w przejściu procesu rekrutacji na wyjazd zagraniczny

- dodaje Doszczak.

Zielona Góra jest dziesiątym miastem w Polsce a UZ trzydziestym uniwersytetem na ponad 400 uczelni wyższych, które mogą pochwalić się istnieniem biura ESN.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: [email protected] !

Które gwiazdy najbardziej schudły albo przytyły do roli? | ESKA XD - Martyna movie #17
Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Źródło: Nareszcie! ESN także w Zielonej Górze - teraz program Erasmus nabierze nowej jakości