Jeszcze tylko do jutra żaranki mogą się zgłosić na szczepienie przeciwko HPV

2021-04-22 9:13 Klaudia Pieszczyńska
szczepienie
Autor: pixabay.com

W Żarach trwa coroczne szczepienie przeciwko wirusowi HPV. Zaszczepić mogą się wszystkie żaranki urodzone w 2007 roku. Więcej w artykule.

Jeszcze tylko do jutra żaranki mogą zapisać się na szczepienie przeciwko wirusowi HPV. Dotyczy to nastolatek, które urodziły się w 2007 roku. 

Jak co roku, rozpoczęto realizację nieodpłatnych szczepień przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego. Objęliśmy akcją dziewczęta zamieszkałe na terenie naszego miasta, które urodziły się w 2007 roku. 

Mówi Joanna Harasim z Wydziału Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta w Żarach. Zgłaszać na szczepienie można się tylko do jutra.

Prosimy rodziców dziewcząt o zgłaszanie się do realizatora programu, czyli do Łużyckiego Centrum Medycznego. Dziewczęta otrzymają 3 dawki szczepionki. 

Dodaje Harasim. Szczepienia są prowadzone w Łużyckim Centrum Medycznym przy ul. Strzelców 10. Lecznica jest czynna w godzinach od 9 do 17.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Otwarcie Pilotażowego Punktu Szczepień w Żarach
Źródło: Jeszcze tylko do jutra żaranki mogą się zgłosić na szczepienie przeciwko HPV
Nasi Partnerzy polecają