Słupki na deptaku

i

Autor: Martyna Janas

Koniec z samochodami na deptaku. Już niedługo pojawią się tam słupki blokujące wjazd

2021-06-21 12:45

Mieszkańcy Zielonej Góry od dawna skarżyli się na to, że na deptak wjeżdżają nieuprawnione pojazdy. Wkrótce to ma się zakończyć.

To już pewne – na zielonogórskim deptaku pojawią się słupki, blokujące wjazd samochodów do strefy przeznaczonej dla ruchu pieszego.

Cały obszar, który będzie podlegał zamknięciu będzie się ciągnął od al. Niepodległości aż do Starego Rynku. Tutaj będzie kilkanaście punktów, w których będą zrobione blokady, które będą służyły temu, żeby nie można było dowolnie korzystać z deptaka. Wierzę w to, że pozwoli to na uspokojenie ruchu

- mówi prezydent Janusz Kubicki.

Prace na deptaku ruszą już w lipcu.

Harmonogram jest rozpisany na około 4 miesiące. Prace pomocnicze rozpoczniemy na początku lipca, a prace doziemne - te uciążliwe - planujemy rozpocząć 15 lipca. Opracujemy program organizacji ruchu tymczasowego, poszczególne punkty będziemy musieli zamykać

– dodaje prezes firmy wykonawczej Robert Rewak.

Prace zostaną przerwane na czas Winobrania, aby podczas naszego lokalnego święta zielonogórzanie mogli swobodnie poruszać się po deptaku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: [email protected] !

Które gwiazdy najbardziej schudły albo przytyły do roli? | ESKA XD - Martyna movie #17
Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Źródło: Koniec z samochodami na deptaku. Już niedługo pojawią się tam słupki blokujące wjazd