Mężczyzna ukradł quada z pobocza. Drugi wystawił go na akcji internetowej

2021-04-23 14:01 hz
Quad skradziony na terenie powiatu kolneńskiego
Autor: KPP Kolno Quad skradziony na terenie powiatu kolneńskiego

Kolno. 29-latek ukradł zaparkowanego na poboczu quada i wystawił na internetowej aukcji. Właściciel pozostawił pojazd i poszedł pracować na polu. Gdy wrócił, quada już nie było. Ofertę sprzedaży skradzionego czterokołowca znaleźli w sieci policjanci pracujący nad sprawą. Sprawcy kradzieży grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci z Kolna odzyskali quada wartego blisko 2 tysiące złotych. Pojazd został skradziony na początku miesiąca w jednej z miejscowości na terenie powiatu kolneńskiego. Z informacji uzyskanych przez policjantów wynikało, że właściciel zaparkował pojazd na poboczu drogi, a sam wykonywał prace na pobliskim polu. Po skończonych pracach, gdy chciał wracać do domu, zauważył, że jego czterokołowiec zniknął. 

Czytaj też: Wandal niszczył samochody. Wpadł, bo miał charakterystyczną bluzę [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sprawą zajęli się kolneńscy kryminalni, którzy już po tygodniu odzyskali skradzionego quada. Zauważyli go na jednym z portali aukcyjnych, gdzie ktoś zamieścił ogłoszenie o sprzedaży poszukiwanego czterokołowca. Sprzedawca tłumaczył policjantom, że nie wiedział o tym, że pojazd pochodzi z przestępstwa. 38-letni mieszkaniec powiatu piskiego usłyszał zarzut nieumyślnego paserstwa, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. 

Już następnego dnia, policjanci zatrzymali również podejrzanego o kradzież quada. Został on zatrzymany w swoim mieszkaniu. 29-letni mieszkaniec powiatu piskiego usłyszał już zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.  

Policjanci zwrócili odzyskanego quada właścicielowi. 

Wandal z Łomży
Źródło: Mężczyzna ukradł quada z pobocza. Drugi wystawił go na akcji internetowej
Nasi Partnerzy polecają