Ogłoszono listę zadań w drugim naborze rządowego wsparcia dla strategicznych inwestycji. Chodzi o drogi, ale także placówki edukacyjne, sportowe czy użyteczności publicznej. Pieniądze pójdą na dwa ważne gorzowskie remonty drogowe.
Autor: FraglesUlica jest dziurawa i przejdzie gruntowny remont.
35 milionów złotych trafi na pierwszy etap budowy obwodnicy północnej Gorzowa. Z kolei 30 milionów przekazanych zostanie na przebudowę ul. Kosynierów Gdyńskich i Słowiańskiej wraz ze skrzyżowaniami.
Środki dostanie także szpital w Gorzowie na modernizację spalarni oraz przebudowę układu komunikacyjnego. Podzieli się 30 milionami ze szpitalem w Obrzycach, który wyremontuje wieżę ciśnień i sieć wodno kanalizacyjną. Natomiast Rzepin na drugi etap centrum sportu dostanie 10 milionów złotych. Podobna kwota pójdzie na budowę Regionalnego Centrum Pediatrii w Międzyrzeczu.
W sumie do Lubuskiego trafi 940 mln zł na 166 zadań.