Ósmoklasiści mogą wybierać szkoły średnie. W Kielcach ruszyła rekrutacja

2022-05-16 13:51 MC
klasa, szkoła
Autor: M.Cieślikiewicz zdjęcie ilustracyjne

W kieleckich placówkach zwiększona została liczba dostępnych miejsc. Miasto przygotowało dla absolwentów szkół podstawowych 4 193 miejsca w 129 oddziałach. To 34 oddziały więcej niż w ubiegłym roku.

64 oddziały powstaną w liceach ogólnokształcących, w tym 2 oddziały dwujęzyczne, 1 oddział międzynarodowy i 2 oddziały mistrzostwa sportowego, 54 oddziały będą utworzone w technikach i 11 oddziałów w branżowych szkołach I stopnia - informuje kielecki ratusz.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Kielcach prowadzona będzie w Systemie Elektronicznego Naboru na specjalnie utworzonej stronie internetowej.

W Systemie każdy kandydat może wybrać dowolną liczbę szkół i dowolną liczbę klas w każdej z wybranych placówek. Klasa wybrana jako pierwsza jest tą, na której kandydatowi najbardziej zależy. Szkoła prowadząca klasę wybraną jako pierwszą jest traktowana jako szkoła pierwszego wyboru.

W rekrutacji do szkół ponadpodstawowych biorą również szkoły, dla których organem prowadzącym nie jest Miasto Kielce.

Do 20 czerwca, do godziny 15:00, po wypełnieniu elektronicznego wniosku trzeba go wydrukować i dostarczyć do szkoły pierwszego wyboru. Dokumenty musi podpisać rodzic lub prawny opiekun.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej z oddziałami dwujęzycznymi, międzynarodowymi lub sportowymi muszą złożyć wniosek do 31 maja do godz. 15.00.

Prelekcje radomskiej policji w szkołach
Sonda
Czy matury są w tym roku trudniejsze niż w zeszłym roku?
Źródło: Ósmoklasiści mogą wybierać szkoły średnie. W Kielcach ruszyła rekrutacja
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany