Tu powstanie nowy park

i

Autor: Kuba Kusy

Będzie nowy park na pograniczu Czyżyn i Nowej Huty

2021-07-23 16:27

Zarząd Zieleni Miejskiej planuje rewitalizację sporego pasa zieleni, ciągnącego się od ulicy Tomickiego aż do Nowohuckiego Centrum Kultury. Obecnie ta nieco zapomniana przestrzeń nie zachęca do spacerów. Alejki są mocno zniszczone, brakuje ławek, a trawniki pozarastane są chwastami.

Zarząd Zieleni Miejskiej chce, by jeszcze w tym roku gotowe były dokumentacja projektowa dla nowego parku i wszystkie konieczne zgody. O tym, co znajdzie się w nowym parku mówi Jarosław Tabor, wicedyrektor ZZM. 

Posłuchaj materiału Kuby Kusego o nowym parku w Nowej Hucie:

Odnowimy alejki, małą architekturę, prawdopodobnie znajdzie się miejsce pod kulodromy, bo tego też oczekują pewne grupy, plus pojedyncze skatepointy dla młodzieży i oczywiście uzupełnienie zieleni. I to zieleni wysokiej, która odgrodzi ten teren od al. Jana Pawła II - wylicza. 

Tu powstanie nowy park

i

Autor: Kuba Kusy

Okoliczni mieszkańcy przyznają, że zieleniec od dawna prosi się o remont. 

Przydały by się ławeczki, nowa zieleń, bo nie za bardzo to wszystko wygląda. To co tutaj jest , to tragedia. Za PRL-u była szkółka rowerowa, a teraz, sam pan widzi - mówią. 

Gosia Szymczyk-Karnasiewicz, nowohucka aktywistka postuluje, by Zarząd Zieleni Miejskiej przywrócił do życia istniejący w rejonie ul. Padniewskiego, a wspomniane przez mieszkańców miasteczko rowerowe. Takie zadanie zostało zgłoszone do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. 

Mój mąż Jerzy zdawał tam egzamin na kartę rowerową. Myślę, że jeżeli pojawiają się takie pomysły do Budżetu Obywatelskiego, to powinniśmy je w jakiś sposób połączyć - stwierdza. 

Jarosław Tabor tłumaczy, że ZZM nie wyklucza, że w ramach rewitalizacji  miasteczko rowerowe zostanie odtworzone. Nie wiadomo jednak w jakiej skali. Budowa nowego parku mogłaby rozpocząć się w przyszłym roku. Szacunkowy koszt rewitalizacji to około 3 miliony złotych.

Recykling dewocjonaliów
Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?
Źródło: Będzie nowy park na pograniczu Czyżyn i Nowej Huty