Bulwary

i

Autor: ZZM Kraków

Jaki pomysł na rewitalizację Bulwarów Wiślanych?

2021-05-19 17:40

Dodatkowe rozwiązania dla rowerzystów, udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami i więcej zieleni - to oczekiwania mieszkańców wobec zagospodarowania Bulwarów Wiślanych. Zarząd Zieleni Miejskiej opublikował raport z konsultacji społecznych w tej sprawie.

Na podstawie uwag mieszkańców Zarząd opracuje projekt, by tak się stało konieczne jest jednak uchwalenie nowego planu zagospodarowania. To niejedyna przeszkoda. Na drodze do zmian stoi również Wojewódzki Konserwator Zabytków. 

Miasto odwołało się do ministerstwa ze względu na negatywną opinie konserwatora zabytków i czekamy. Ta opinia powinna być niebawem, bo kilka miesięcy minęło, myślę, że po tej informacji co dalej z planem będziemy w stanie przedstawić bardziej szczegółowy harmonogram działań - mówi Katarzyna Opałka z Zarządu Zieleni Miejskiej. 

Marcin Dumnicki ze Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów przyznaje, że pomysły na rewitalizację bulwarów przyjmuje z mieszanymi uczuciami.

50 proc. dobrze, 50 proc. źle. Nie do końca jeszcze znamy wszystkie szczegóły, my podnosiliśmy uwagę dotyczącą np. skomunikowania górnego poziomu z dolnym poziomem. Na razie nie wszystkie te uwagi zostały uwzględnione - stwierdza. 

Rewitalizacją Bulwarów zostanie najprawdopodobniej podzielona na etapy. Prace mogłyby się rozpocząć najwcześniej za dwa lata. 

Jak pandemia wpłynęła na życie seksualne Polek i Polaków?

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...
Źródło: Jaki pomysł na rewitalizację Bulwarów Wiślanych?