Noc Teatrów 2023 w Krakowie. Kiedy się odbędzie? [BILETY, TERMINY, LISTA WYDARZEŃ]

i

Autor: Jakub Hałun/Wikimedia Commons

Wydarzenia w Krakowie

Noc Teatrów 2023 w Krakowie. Kiedy się odbędzie? [BILETY, TERMINY, LISTA WYDARZEŃ]

2023-06-06 15:07

Noc Teatrów 2023 w Krakowie zapowiada się ekscytująco. Mieszkańcy stolicy Małopolski już 16. raz będą mogli wybrać się na liczne spektakle i przedstawienia plenerowe realizowane przez kilkadziesiąt teatrów. Kiedy odbędzie się Noc Teatrów 2023 w Krakowie? Czy wstęp na Noc Teatrów w Krakowie jest bezpłatny? Jakie spektakle obejrzymy? Sprawdźcie w naszym materiale.

Spis treści

  1. Noc Teatrów 2023 w Krakowie. Kiedy się odbędzie?
  2. Noc Teatrów 2023 w Krakowie. Program
  3. Noc Teatrów 2023 w Krakowie. Spektakle dla dzieci
  4. Noc Teatrów 2023 w Krakowie. Ceny biletów

Noc Teatrów 2023 w Krakowie. Kiedy się odbędzie?

Noc Teatrów to z pewnością jedna z ciekawszych atrakcji w kalendarzu kulturalnym stolicy Małopolski, która towarzyszy mieszkańcom od 2007 roku. To przedsięwzięcie, podczas którego prezentowane są najciekawsze spektakle teatralne sezonu. W ramach wydarzenia odbywają się także spotkania z aktorami, zwiedzanie teatralnych zakamarków czy multimedialne prezentacje. W tym roku 16. Noc Teatrów 2023 w Krakowie odbędzie się 17 czerwca.

Noc Teatrów 2023 w Krakowie. Program

Podczas Nocy Teatrów 2023 widzowie zobaczą 66 spektakli, w tym osiem przedstawień plenerowych, w realizację których zaangażowano 10 teatrów instytucjonalnych i kilkadziesiąt teatrów i grup nieinstytucjonalnych.

Noc Teatrów 2023 w Krakowie, 17.06.2023. Teatr Bagatela

Teatr Bagatela zaprosi widzów na spektakl „Zimne ognie” w reż. Macieja Sajura - szaloną, poetycką absurdalną komedię o teatrze, sztuce i jej twórcach oraz na spektakle: „Pani Pylińska i sekret Chopina” autobiograficzną opowieść Erica-Emmanuela Schmitta” i „Pitaval, historie kryminalne Krakowa w piosenkach”, o którym autorka tekstów, Patrycja Babicka, mówi: „Zabieramy Was w muzyczną podróż po Krakowie szlakiem zbrodni. Wędrujemy po ciemnych, dusznych podwórkach i piwnicach. Zaglądamy do okien starych kamienic i patrzymy człowiekowi w oczy”.

Noc Teatrów 2023 w Krakowie, 17.06.2023. Teatr Ludowy

Teatr Ludowy przygotował dwa spektakle: na Dużej Scenie Teatru można będzie zobaczyć nawiązującą do światowej popkultury, musicalową interpretację „Ballad i romansów” - spektakl „Ballady i romanse. Horror School Musical” w reż. Ewy Rucińskiej, natomiast Scena Pod Ratuszem zaprasza na „Śmierć komiwojażera” w reż. Małgorzaty Bogajewskiej, inscenizację jednego z najwybitniejszych dramatów Artura Millera nagrodzonego nagrodą Pulitzera.

Noc Teatrów 2023 w Krakowie, 17.06.2023. Teatr Łaźnia Nowa

Teatr Łaźnia Nowa zaprezentuje dwa monodramy. Na Małej Scenie można będzie zobaczyć spektakl „Materiały do Medei” w reż. Jakuba Porcari, natomiast na Dużej Scenie spektakl „Byk” wg Szczepana Twardocha w reż. Roberta Talarczyka.

Noc Teatrów 2023 w Krakowie, 17.06.2023. Teatr „Groteska”

Z myślą o najmłodszych widzach Teatr „Groteska” przygotował przedstawienie „Detektyw Pozytywka” w reż. Katarzyny Deszcz. Natomiast dorośli widzowie będą mogli obejrzeć w Sali Kopułowej spektakl „Balladyna” w reż. Bogdana Cioska a na Dużej Scenie gościnny recital Alony Szostak.

Noc Teatrów 2023 w Krakowie, 17.06.2023. Teatr Scena STU

Teatr Scena STU zaprosi widzów na spektakl będący adaptacją prozy Miachaela Ende, niemieckiego autora powieści z gatunku fantasy „Labirynt. 13 bajek dla dorosłych” w reż. Krzysztofa Jasińskiego.  Spektakl poświęcony jest pamięci Jerzego Treli.

Noc Teatrów 2023 w Krakowie, 17.06.2023. Teatr Variété

Najmłodsza krakowska scena Krakowski Teatr Variété zaprezentuje ostatnią premierę „Do dwóch razy sztuka” w reż. Anny Gryszkówny. Podczas spektaklu zostaną wykonane standardy klasyki amerykańskiego jazzu i muzyki rozrywkowej takich artystów jak: Frank Sinatra, Louis Armstrong czy Nina Simone.

Z kolei pozostałe placówki przygotowały następujące propozycje:

Na Dużej Scenie Narodowego Starego Teatru im. H. Modrzejewskiej zostanie zaprezentowane przedstawienie oparte na motywach sztuki Freda Apke „Strasznie śmieszne na podstawie Okropnie smutne” w reż. Ewy Kaim, natomiast Akademia Sztuk Teatralnych zaprosi widzów na przedstawienie „Świat gdzieś indziej” (reż. Marcin Czarnik – spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Wokalno-Aktorskiego). Z kolei w Teatrze im. Juliusza Słowackiego widzowie będą mogli zobaczyć spektakl „Smok” w reż. Jakuba Roszkowskiego, a w Domu Machin „Pani Bovary. Możliwa historia” w reż. Małgorzaty Jakubowskiej-Raczkowskiej.

Noc Teatrów 2023 w Krakowie. Spektakle dla dzieci

Na program tegorocznej Nocy Teatrów składają się również propozycje dla najmłodszych widzów. Oprócz wymienionych spektakli plenerowych takich jak: „Cinema Circus”, „Koliber”, „Nowe szaty cesarza” czy „TotoTitoTamto” młodszej publiczności proponujemy „Bagaż uczuć” Fundacji Sztukarnia – przy Krakowskim Forum Kultury, a także propozycje Teatru Figur Kraków: „Opowieści dla Sofijki”  oraz „Bracia Polarnej Zorzy”. I oczywiście w programie mamy także wspomniany już spektakl „Detektyw Pozytywka” z repertuaru Teatru Groteska.

Noc Teatrów 2023 w Krakowie. Ceny biletów

Podobnie jak inne tego typu wydarzenia, Noc Teatrów w Krakowie również będzie bezpłatna. Warto jednak pamiętać, że na większość spektakli obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odbierać od środy, 14 czerwca w siedzibach poszczególnych teatrów. Na część spektakli będzie obowiązywała rezerwacja telefoniczna lub za pośrednictwem e-maila. Szczegóły dotyczące Nocy Teatrów 2023 w Krakowie znajdziemy na stronie internetowej krakowskiego magistratu.

Wielka Parada Smoków 2023 w Krakowie! Nocne Widowisko na Wiśle

Andrzej Kostyra - Krzysztof Głowacki
Źródło: Noc Teatrów 2023 w Krakowie. Kiedy się odbędzie? [BILETY, TERMINY, LISTA WYDARZEŃ]