Herby Poznania na szkołach

i

Autor: Michał Krasoń

Historia

Herby miasta pojawią się na poznańskich szkołach i przedszkolach. Do tej pory było to niemożliwe! Dlaczego?

2024-02-22 15:04

Herby miasta pojawią się na wszystkich szkołach i przedszkolach w Poznaniu. Dlaczego dopiero teraz? Bo wcześniej było to niemożliwe. Jak się okazuje, od 1997 roku miasto nie miało praw do odświeżonej wersji własnego herbu. Teraz, kiedy udało się dojść do porozumienia z jego autorami, symbole Poznania zawisną na wszystkich placówkach oświatowych.

Poznań nie mógł używać własnego herbu! Teraz sytuacja się zmieni, bo miasto dogadało się z twórcami odnowionej wersji symbolu stolicy Wielkopolski

Herby poznania pojawią się na wszystkich szkołach i przedszkolach w mieście. Wcześniej było to niemożliwe, bo miasto nie miało praw do własnego symbolu.

- Cieszę się, że po latach mogliśmy dojść do porozumienia z autorami tego herbu, no bo dla mnie wielkim zaskoczeniem było to, że po objęciu urzędu poinformowano mnie, że nie możemy używać tego herbu - powiedział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Herby mają nie tylko zdobić budynki, ale przede wszystkim być pretekstem do poznawania historii Poznania. - Będziemy zachęcać dyrektorów, żeby rozmawiali z nauczycielami, żeby w ramach lekcji wychowawczych, czy lekcji historii gdzieś te treści związane z herbem Poznania, jego znaczeniem, jego historią też się znalazły - dodaje Przemysław Foligowski, dyrektor wydziału Oświaty Urzędu Miasta.

Symbole miasta powinny się na wszystkich szkołach do końca czerwca. Ich powieszenie będzie kosztowało około 100 tysięcy złotych.

Kłódki zakochanych na Moście Jordana w Poznaniu. Zobaczcie naszą galerię!

Źródło: Herby miasta pojawią się na poznańskich szkołach i przedszkolach. Do tej pory było to niemożliwe! Dlaczego?