Ruszył punkt wymazowiy przy szpitalu na Józefowie. Wynik po angielsku i niemiecku

2021-04-26 16:31 Wojciech Wójcikowski
punkt wymazowy józefów
Autor: fot. MSS

Ważna wiadomość dla wyjeżdżających zagranicę. Przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym otwarto punkt wyrazowy. Wyniki są tłumaczone na angielski i niemiecki. Nowe miejsce poboru ma być otwarte 7 dni w tygodniu.

Z punktu będą mogli skorzystać pacjenci posiadający skierowanie na wymaz PCR od lekarza rodzinnego oraz ci, którzy są kierowani do sanatoriów lub z sanepidu i są wpisani do systemu Ewidencji Wjazdu do Polski i otrzymali wiadomość SMS.

- Jest to punkt utworzony w nowym miejscu. Staraliśmy się zorganizować jego prace tak, by ludzie o różnych aktywnościach zawodowych mogły z niego korzystać. Jest to pierwszy tydzień naszej aktywnej pracy i ludzie bardzo sobie cenią to że sa różne godziny. Punkt znajduje się w ambulatorium koło Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Dostęp do niego jest prosty, problemem nie stanowi dojazd autobusem lub samochodem. Pracują tam dwie pielęgniarki- zawsze jest informacja i porada.- mówi Ewa Golonka naczelna pielęgniarka w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu.

Punkt będzie czynny w godzinach: poniedziałek - 9.00 - 13.00, wtorek - 10.00 – 14.00, środa - 8.00 – 12.00, czwartek - 15.30 – 19.30, piątek - 8.00 -12.00, sobota - 13.00 -17.00, niedziela - 16.00 do 20.00. W szpitalu jest możliwość wykonania badania PCR z tłumaczeniem na język angielski i niemiecki. Wykonuje je Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego za odpłatą zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie internetowej szpitala

Źródło: Ruszył punkt wymazowy przy szpitalu na Józefowie.
Nasi Partnerzy polecają